Jest to wybór, którego nigdy nie będziesz żałować. To najcenniejsze chwile w naszym życiu. Niech więc będzie ich więcej!

Sami piszemy scenariusz naszego życia. To od nas zależy, jak powinno wyglądać, poprzez wybory, których dokonujemy każdego dnia. Tych wyborów są setki, a z czasem mają tendencję do kumulowania się i ostatecznie decydują o losie każdego człowieka.

Czy zastanawiałeś się nad tym, jak wyglądają Twoje wybory? Co wybierasz?

Oto osiem rzeczy, dzięki którym możesz zmienić swoje życie nie do poznania. Będziesz wieść życie w obfitości i dobrobycie, a także będziesz mieć szczęście we wszystkim, czego tylko zechcesz.

1. Wybierz rozwój osobisty.

Wszyscy lubimy marzyć i mówić o tym, jak wspaniale byłoby się doskonalić i rozwijać. Szczególnie, gdy czytamy artykuł lub książkę, która nas motywuje. Ale z reguły bardzo niewielu z nas wprowadza to w życie. Chociaż, co niby przeszkadza?

Niemniej jednak większość z nas robi niewiele lub zupełnie nic, aby się rozwijać w prawdziwym życiu. Chodzi o regularne wykonywanie ćwiczeń, oszczędzanie pieniędzy na przyszłość (przynajmniej trochę), czytanie przynajmniej jednej (a najlepiej dwóch, trzech lub więcej) książek w miesiącu, codzienne wcześniejsze wstawanie na co najmniej pół godziny, znalezienie nowego hobby, które sprawi Ci radość.

Czyli podjąć decyzję, by stać się taką osobą, która każdego dnia będzie się rozwijać.

2. Nie odpowiadaj złem na zło.

W naszym życiu spotykamy przeróżnych ludzi: nie tylko tych dobrych i mądrych, ale także tych zazdrosnych i złych, którzy wyrządzą nam krzywdę. Naturalnie, nie raz będziesz miał pokusę odpowiedzieć złem na zło. Nie poddawaj się temu.

Kiedy jesteś okłamywany, mów prawdę mimo wszystko. Kiedy próbują cię oszukać, graj według zasad. Wiadomo, że czasami będzie to bardzo trudne, ale uwierz mi, że w końcu to Ty wygrasz, a nie zła i podstępna osoba.

I co najważniejsze - będziesz dobrze spać w nocy. To jest bardzo ważne.

3. Wybierz pozbycie się złych i niezdrowych nawyków.

Najpierw podejmij stanowczą decyzję o tym, by pozbyć się nawyku, który jest zły dla Twojego zdrowia i jakości życia. Wystarczy wybrać jeden taki nawyk jeszcze dziś, a nie w poniedziałek czy po Nowym Roku, i powiedzieć: „Stop, kończymy z tym”. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zapytaj przyjaciół i poproś znajomych o radę. Zapomnij na chwilę o reszcie, wybierz na razie jedną rzecz i idź dalej. Rzuć palenie, spłać wreszcie swoje długi, zacznij się dobrze odżywiać i więcej ruszać, aby zrzucić zbędne kilogramy.

Wybór należy do Ciebie. Determinacja i wytrwałość to podstawa.

4. Wybierz rozsądną pracę.

Czujesz się wyczerpany i nie masz na nic czasu? Kiedy mi się to zdarza, najpierw staram się przeanalizować, ile czasu spędzam przy pracy. Dlaczego tak późno wracam do domu i co powoduje ten chaos w moim życiu?

Kiedy już zrozumiesz i uporządkujesz, nauczysz się lepiej wykorzystywać swój czas, nie marnując go na zbędne czy wręcz niepotrzebne czynności. Nie masz pojęcia, ile czasu znajdziesz na rodzinę, wypoczynek i hobby.

5. Wybierz, aby traktować swoją pracę jako coś, co przynosi korzyści innym.

(Nie tylko jako prymitywny i nudny sposób zarabiania pieniędzy). Jeśli wkładasz swoje serce i duszę w pomoc innym ludziom, pieniądze będą wydawały się pojawiać same z siebie. Pomóż innym ludziom się rozwijać, a Twoje finanse będą wzrastać w tym samym czasie.

6. Wybierz równowagę między tym, co duchowe, emocjonalne i fizyczne.

Nasze życie jest szczęśliwe i harmonijne tylko wtedy, gdy jest równowaga między tymi trzema elementami.

Staraj się poświęcić równą ilość czasu na rozwój duchowy, stan emocjonalny i zdrowie fizyczne.

7. Zawsze wybieraj, by więcej oddawać niż otrzymywać.

We współczesnym świecie większość jest nastawiona na otrzymywanie od życia, a bardzo niewielu zdaje sobie sprawę, że o wiele ważniejsze jest dawanie. Świat będzie o wiele lepszym miejscem, gdy wszyscy będziemy chcieli oddać mu coś dobrego.

Nie bądź skąpy: poświęć swój czas, aby komuś pomóc, daj pieniądze potrzebującym i chorym, dziel się hojnie swoją miłością. Uwierz mi, że otrzymasz o wiele więcej.

8. Wybierz powrót do domu na kolację, aby spędzić czas ze swoją rodziną.

Rodzina jest najważniejsza w życiu każdego człowieka. Staraj się spędzać jak najwięcej czasu z tymi, których kochasz i którzy Cię kochają: rodzicami, rodzeństwem, małżonkiem, dziećmi.

Jest to wybór, którego nigdy nie będziesz żałować. Są to najcenniejsze chwile w naszym życiu. Niech więc będzie ich więcej!

Główne zdjęcie: storyfox