Prosty i mądry list o wszystkim co najważniejsze na świecie. Chyba jeszcze nigdy nie czytaliśmy czegoś tak wzruszającego i mądrego jak to:

- Moja droga, mogłabym napisać ten list do twojej matki ćwierć wieku temu... Ale miałam wtedy 25 lat i myślałam tylko o codziennych sprawach: jak nakarmić bliskich, jak zaprowadzić córkę do przedszkola i nie spóźnić się na wykłady. Twój dziadek pracował na nocne zmiany i nie mógł mi pomóc, gdy twoja matka płakała przez całą noc z powodu tego, że często chorowała. Teraz mam 50 lat i zgromadziłam pewne doświadczenie, którym chcę się z Tobą podzielić. Nie twierdzę, że wiem wszystko o życiu, ale w końcu jestem Twoją babcią i chcę, żebyś była szczęśliwa.

Moje rady przydadzą się Tobie!

1. Nie bój się upaść

Jeźdź na rowerze, huśtaj się na huśtawkach, jeźdź na łyżwach i rolkach i nie bój się upaść. Będzie bolało, ale nauczysz się szybko wstawać, gdy będzie Ci się chciało płakać.

2. Nie bój się wyrażać swojego punktu widzenia

Nie musisz milczeć, gdy coś ci się nie podoba lub gdy się nie zgadzasz. Nie ukrywaj swojego zdania ani ze względu na przyjaźń, ani ze względu na miłość. Jeśli cię nie usłyszą lub powiedzą ci, że masz być lojalna, to do diabła z taką przyjaźnią i miłością.

3. Nie wstydź się przepraszać

Tylko bardzo silne dziewczyny potrafią przeprosić i uświadomić sobie swoje błędy, a ja bardzo chcę, żebyś wyrosła na taką osobę. Bardzo ciężko jest powiedzieć: „Przepraszam, pomyliłam się. Jak mogę to naprawić?”. Ale to coś, czego musisz się nauczyć, a wtedy nikt nie będzie mógł cię pokonać.

4. Nie bój się, że dostaniesz kiepską ocenę

Jedynka to nie koniec świata. Wskaże ci twoje słabe strony. Będziesz wiedzieć, nad czym musisz popracować. Kiepska ocena nie oznacza, że jesteś głupia. To tylko motywacja do podjęcia działań.

5. Nie bój się nie być popularną

Podczas gdy wszystkie popularne dziewczyny są na imprezach, siedzą w różnych barach i kawiarniach i przeglądają Internet 24/7 publikując swoje zdjęcia, ty będziesz się uczyła jak strzelać, jeździć konno, śpiewać i tak dalej. W wieku 18 lat popularne osoby nadal będą siedzieć przed komputerem, podczas gdy Ty będziesz podbijać świat i być może wyruszysz w podróż dookoła świata.

6. Nie należy bać się być dziwną osobą

Przecież Twoja babcia się nie boi!

7. Nie bój się zakochać

Miłość i tak przyjdzie do ciebie. Ciesz się, że w końcu dorosłaś.

8. Nie bój się swojego pierwszego pocałunku

Zaufaj swojej babci, że jest to cudowne! Nie bój się, wszystkie kobiety potrafią świetnie się całować, gdyż mamy to we krwi.

9. Nie bój się wyjść za mąż lub nie wyjść za mąż

Kiedy dorośniesz, nikogo nie będzie obchodziło, czy masz obrączkę na palcu, czy nie. Jeśli jednak zdecydowałaś, że życie w związku małżeńskim i rodzina są dla Ciebie, postaraj się spotkać odpowiedniego mężczyznę, a wtedy wszystko się ułoży. Nawet wszędzie porozrzucane skarpetki nie będą Cię denerwować. Przynajmniej będziesz miała komu zrobić masaż wieczorem lub razem pospacerować z psem.

10. Nie bój się porodu

Nie będę kłamać, to boli. Ale to najpiękniejsza rzecz w życiu każdej kobiety.

11. Nie bój się rozwodu

W życiu wszystko może się zdarzyć. Najważniejsze to nie rozpaczać i nie zamykać się w sobie. Rozwód to nie koniec życia. To początek czegoś nowego i zapewne ciekawszego.

12. Nie bój się samotności

Czasami przebywanie w samotności jest bardzo dobre. Można się tym nawet cieszyć. Ale nie będzie to trwało zbyt długo - znam naszą rodzinę.

13. Nie bój się płakać

Tylko silne osoby potrafią płakać. Jestem silna i robię to, co chcę. Jeśli chcę to płaczę, jeśli chcę to się śmieję, jeśli chcę to rozrzucam skarpetki po całym mieszkaniu.

14. Nie bój się próbować nowych rzeczy

Nie myśl o swoim wieku i o tym, co ludzie powiedzą. Bierz z życia to, co najlepsze i nie ma znaczenia, jak bardzo szalone jest twoje pragnienie.

15. Nie bój się starzeć

Z wiekiem zaczniesz bardziej doceniać życie i kochać swoich bliskich. Wtedy może napiszesz też list do swoich wnuków.

16. Nie bój się utraty bliskich

Długo wahałam się, czy powinnam Ci to napisać. Ale jest to nieuniknione. Bliscy odchodzą - ale miłość zostanie na zawsze...

Kocham cię, Twoja babcia.

Główne zdjęcie: storyfox