Od czasów starożytnych ludzie na całym świecie wierzyli, że istnieją talizmany, które przynoszą szczęście i powodzenie w życiu. Jaki amulet przyniesie ci dobre samopoczucie i szczęście w 2023 roku?

Dla Barana najlepszym talizmanem będzie naszyjnik lub wisiorek z karneolem. Ten kamień pomoże im zachować większą równowagę, ochroni przed niebezpieczeństwami i machinacjami wroga z zewnątrz. Co więcej, kamień ten wzmocni intuicję, będzie promował start w karierze i dobre samopoczucie finansowe.

Szczęście Byka w 2023 roku przyniosą szmaragdy, mające na celu stopniowy rozwój, osiągnięcie pokoju, harmonii i obfitości we wszystkich dziedzinach życia. A symbolami szczęścia będą róże i maki, uosabiające siłę i piękno.

Najlepszym talizmanem dla Bliźniąt będzie agatowa figurka / stojak / pudełko. Kamień ten symbolizuje spokój, czystość i inspirację, a także jest w stanie chronić swojego właściciela przed negatywnymi energiami z zewnątrz.

Każda dekoracja lub element wystroju domu z kamieniem księżycowym przyniesie szczęście Rakom. Ten talizman złagodzi niepotrzebny stres i przyczyni się do rozwoju intuicji.

Najbardziej udanym talizmanem na rok 2023 dla Lwa będzie cytryn, kamień, któremu przypisuje się zdolność do podnoszenia samooceny właściciela i dodawania mu pewności siebie. Przydatne będzie również otaczanie się wizerunkami słoneczników - magicznych symboli Słońca.

W 2023 na Panny czekają duże zmiany. Dlatego radzi się im bliżej przyjrzeć się rauchtopazom - kamieniom, które harmonizują stan fizyczny i psychiczny, poprawiają sen i napełniają ich właścicieli energią do realizacji wszystkich planów. Co więcej, kamienie te są „antidotum” na wszelkie kryzysy.

Symbolem szczęścia dla Wagi będzie sam symbol twojego znaku - waga. Pomoże ci znaleźć właściwą równowagę między relacjami a kreatywnością/pracą.

Skorpiony powinny wybrać nadruki lub biżuterię w kształcie orła - ptaka, który symbolizuje siłę duchową, królewskość i szczęście.

Dla Strzelców rok 2023 przygotował wiele niespodzianek i zmian. Aby nie pomylić się w obfitości okazji, które rzuci na ciebie los, możesz użyć takiego amuletu jako bransoletki ze srebrną strzałą. Dzięki temu nigdy nie przegapisz najkorzystniejszego dla Ciebie celu.

Bursztyn, kamień znany ze swoich właściwości relaksacyjnych, pomoże Koziorożcom radzić sobie ze stresem. Napełni również właściciela witalnością, ochroni przed złym okiem i przyniesie szczęście w biznesie.

Wodnikowi pomoże kamień granat. Neutralizuje skutki stresu, wzmacnia układ odpornościowy i harmonizuje pracę całego organizmu. I oczywiście przynosi szczęście!

Na Ryb w 2023 roku czeka możliwa zmiana zawodu i zmiany w życiu osobistym. Znana ze swoich uspokajających właściwości lawenda pomoże Rybom przystosować się do takich innowacji w ich życiu. Chodzi o kolor i zapach. Jeśli chodzi o kamienie, warto przyjrzeć się bliżej ametystowi – symbolowi harmonii, szczerości i oddania.

Główne zdjęcie: sportkp