Piękne cytaty Richarda Bacha. Zainspiruj się!

Richard Bach to amerykański pisarz, filozof i publicysta. Urodził się 23 czerwca 1936 roku w małym miasteczku Oak Park w stanie Illinois. Słynny kompozytor Johann Sebastian Bach był dalekim przodkiem Richarda.

Po ukończeniu Long Beach State University w Kalifornii, Richard Bach udał się na służbę wojskową do US Air Force, gdzie był pilotem amerykańskiego myśliwca F-84F. Następnie zainteresował się wykonywaniem akrobacji lotniczych. Znalazło to odzwierciedlenie w jego pracy twórczej, wszystkie jego dzieła pośrednio lub bezpośrednio o tematyce lotniczej. Światową sławę przyniosła mu powieść „Mewa”, która została napisana w 1970 roku.

***

Jesteś mistrzem w tym, czego doświadczyłeś, rzemieślnikiem w tym, czego doświadczasz i amatorem w tym, czego dopiero doświadczysz.

Aby przyciągnąć coś do swojego życia, wyobraź sobie, że to już masz.

Nie liczy się to, czy przegrywamy w meczu, ale w jaki sposób przegrywamy i jak się przez to zmieniamy, jakich nowych rzeczy uczymy się, jak możemy to zastosować w innych grach. W dziwny sposób porażka staje się zwycięstwem.

Najwyższą formą związku między ludźmi jest przyjaźń, a gdy pojawia się miłość, przyjaźń się kończy.

Bratnia dusza to ktoś, kto ma klucze do naszego serca. Kiedy czujemy się bezpiecznie, wtedy możemy otworzyć nasze serce, ruszyć na spotkanie i możemy być sobą.

Wtedy jesteśmy kochani takimi, jakimi jesteśmy, a nie takimi, jakimi staramy się być. Każdy wydobywa to, co najlepsze. Mimo tego wszystkiego co sprawia, że cierpimy, przy tej osobie czujemy się dobrze. Bratnia dusza to ktoś, kto podziela nasze pragnienia, wybrany przez nas kierunek podróży.

Jeśli nasza dwójka porusza się w górę jak balony, to jest bardzo prawdopodobne, że znaleźliśmy odpowiednią osobę. Bratnia dusza to ktoś, dzięki komu zaczynasz naprawdę żyć.

Musimy przyznać, że jesteśmy sami na tej planecie, każdy z nas jest całkowicie samotny, a im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla nas.

Jeśli chcesz, by ktoś pozostał w Twoim życiu, nigdy nie bądź wobec niego obojętny.

To, co nas fascynuje, również nas chroni. Obsesja na punkcie czegoś, co kochamy - żagli, samoloty, idei - i niepowstrzymany magiczny przepływ toruje nam drogę. Bez miłości stajemy się łodzią, która pogrąża się w morskich odmętach beznadziejnej nudy, a to jest śmiertelnie niebezpieczne...

Ściany nie chronią. Zapewniają one izolację.

Nie ma żadnych błędów. Wydarzenia, które przyciągamy do naszego życia, jakkolwiek nieprzyjemne dla nas, są konieczne, abyśmy mogli nauczyć się tego, co jest nam potrzebne. Niezależnie od tego, jaki jest nasz kolejny krok, jest on niezbędny, aby dotrzeć tam, gdzie chcemy.

Prawda czeka na każdego, kto zechce ją odnaleźć.

Z własnej woli znajdujesz się w świecie, który sam stworzyłeś. To co masz w sercu spełni się, kogo najbardziej podziwiasz – zostaniesz taką osobą.

Najlepsze pomysły przychodzą w najbardziej niespodziewanych momentach.

Sukces to pomysł plus realizacja. Rozejrzyj się wokół siebie: wszystko, co widzisz, co możesz dotknąć rękami, było kiedyś tylko niewidzialnym pomysłem, dopóki ktoś nie zaczął tego realizować.

Żyj tak, abyś nigdy nie wstydził się, gdy coś, co robisz lub mówisz, stanie się znane światu - nawet jeśli to, co stanie się znane, nie jest prawdą.

Pamiętaj skąd przyszedłeś i dokąd zmierzasz, a przede wszystkim zastanów się dlaczego stworzyłeś ten bałagan, w który sam się wpakowałeś.

Jeśli chcesz osiągnąć wolność i szczęście, to czy nie widzisz, że to jest tylko i wyłącznie w nas? Powiedz sobie, że masz już to - i będziesz miał! Działaj tak, jakby to było twoje, a będzie należało do ciebie!

Główne zdjęcie: zazerkalye.info