„Pracuję jako masażysta od wielu lat i wiem, jak wyglądają ludzie. Ludzie rozbierają się przede mną od bardzo, bardzo dawna. Od tak dawna, że nawet na ulicy wystarczy mi jedno spojrzenie, żeby wiedzieć, jak będzie wyglądał na moim stole.

Warto zacząć od tego, że nikt nie wygląda jak modelki na okładkach magazynów. Nawet wspomniane modelki. Nikt. W przypadku szczupłych ludzi jest coś „niedokończonego”, ale to jest bardzo atrakcyjne. Nie mają dużego biustu ani okrągłego tyłka. Ci, którzy mają rubensowskie kształty, na pewno będą mieli niewielki brzuszek i zaokrąglone biodra. Nie ma innego wyjścia. I to też jest bardzo atrakcyjne.

Kobiety mają cellulit. Dotyczy to wszystkich kobiet. Te dołeczki są naprawdę urocze. To nie jest wada ani problem zdrowotny. To świadczy o tym, że nie jesteśmy stworzeni z pikseli i nie pojawiliśmy się dzięki Photoshopowi.

Mężczyźni mają śmieszne pośladki. Większość moich klientów to kobiety, więc kiedy od czasu do czasu widzę męskie pośladki, za każdym razem zastanawiam się - tylko tyle? Zawsze trzeba z nimi uważać, ponieważ tkanka jest cieńsza i gdy tylko mocniej naciskasz, zaczynają krzyczeć.

Starsi ludzie przechodzą smugę cienia. Nieważne na ile są zdrowi. Z każdą dekadą, zmieniają się co raz bardziej. Wszystkie tkanki zaczynają zwisać. Pojawiają się zmarszczki i fałdy. Nie wiem, kto zapoczątkował plotkę, że tylko starsi ludzie mają zmarszczki. Każdy z nas ma zmarszczki i nie jest to nic nadzwyczajnego.

Każda osoba na stole do masażu jest piękna. Naprawdę nie ma wyjątków od tej reguły. Ogólnie nie ma brzydkich ciał, są jedynie zaniedbane i niedoceniane. Ale nie ma brzydkich. Po pierwszym ciężkim westchnieniu i kolejnym rozluźnieniu, człowiek staje się sobą. W ciągu kilku minut zaczyna promienieć. Ten blask zalewa pokój i wypełnia masażystę. Podobno masażyści są niesamowicie opiekuńczy - pewnie tak jest: lubimy dbać o ludzi i jesteśmy bardzo wyrozumiali. Ale pozwólcie, że zdradzę wam mój sekret: jestem w tym zawodzie ze względu na ten blask.

Powiem ci, jak naprawdę wyglądają ludzie: wyglądają jak płomienie. Albo jak gwiazdy w jasną noc”.

Główne zdjęcie: google.com