W zeszłym tygodniu Igor powiedział, że będzie pracował w nocy. Wychodzi bardzo późno i wraca do domu dopiero po południu. Kładzie się spać, a potem znowu idzie na nocną zmianę.

Dlaczego jesteś taka pewna? Przecież już zdarzyło mu się kilka razy Cię okłamać. Co takiego powiedział, że jesteś w niego zapatrzona? Alicja, jesteś moją siostrą, życzę ci dobrze, ale błagam Cię, otwórz oczy! Opamiętaj się!

Kto nie popełnia błędów? Wszystko zrozumiał i obiecał mi, że nigdy więcej tego nie zrobi. Nie mam powodu, by mu nie wierzyć. Nie waż się mówić nic przeciwko niemu. To dobry człowiek.

To, co wydarzyło się ostatnio

Chcesz mu wierzyć. Niezły spryciarz z niego. Już niejednokrotnie przyłapałaś go na oszustwie. Dlaczego się go trzymasz? - Pytam moją siostrę Alicję, kiedy jej mąż po raz kolejny oszukuje.

Są małżeństwem dopiero od dwóch lat, ale przez ten czas moja siostra cały czas mu wszystko wybacza. Po co się żenił, skoro nie potrafi usiedzieć w miejscu? To w ogóle nie ma sensu.

Ona mu ufa, a on to wykorzystuje. Po prostu później błaga o przebaczenie.

Tydzień temu Igor zaczął pracować w nocy. Wychodzi bardzo późno i wraca do domu po południu. Kładzie się spać, a potem znowu idzie na nocną zmianę.

W tej nowej pracy ma tyle zleceń, że musi ciągle tam być. Tylko, że z jakiegoś powodu odmawiają mu płacenia więcej. „Każą pracować wiele więcej albo grożą, że zwolnią. Co więc mam zrobić? Otóż to, dlatego pracuję” - zapewnia mąż moją siostrę.

Tylko jestem pewna, że on nie chodzi do pracy na noc, lecz ją zdradza. Czy możesz sobie wyobrazić młodego chłopaka, który pracuje na dwa etaty? Nie ma aż takich pracoholików. Każda firma chciałaby mieć takiego pracownika. Zawsze brakuje takich specjalistów.

Przyszłam dziś do siostry i próbuję namówić ją, by otworzyła oczy. Tłumaczę, że z tym mężczyzną nie ma przyszłości. Czas odejść od niego i zacząć wszystko od nowa.

Alicja, mogę Cię zrozumieć, że masz do niego uczucia, że nie chcesz się pozbyć różowych okularów, ja też w ten sposób kochałam swojego męża, jednak jest pewna różnica między nami. Jeśli się z nim pokłócimy, to się godzimy i nie zdradzamy siebie nawzajem. Dla nas rodzina jest na pierwszym miejscu.

Dlaczego myślisz, że w naszej rodzinie jest zupełnie inaczej? Kochamy się bardzo. Przestań być zazdrosna. Ile lat ma teraz twój mąż? 40? Widzisz, mój nie ma nawet 30!

Biorąc pod uwagę fakt, że razem z siostrą jesteśmy po trzydziestce.

Pomyśl tylko! Kto będzie pracował na dwa etaty za tę samą kwotę, którą płaci się za jeden etat? Nie uważasz, że to trochę dziwne? Czy nie łatwiej byłoby znaleźć coś innego?

Daj spokój, przestań. Przecież nie będzie mnie wykorzystywać. Kocham go, tak samo jak on mnie. Ufamy sobie nawzajem i nie mamy przed sobą żadnych tajemnic.

On po prostu wykorzystuje cię, oszukuje we wszystkim. Oczywiście, że nie pracuje w nocy.

Mój mąż nie może mnie okłamywać, wierzę mu, jest porządny i uczciwy.

Co sprawia, że tak mówisz? Przecież sama go niejednokrotnie przyłapałaś na tym, że Cię okłamuje! Nie wiem co on takiego powiedział bądź zrobił, że tak uważasz. Alicja, błagam Cię, opamiętaj się. Zależy mi na tobie.

Pamiętam, że popełniał błędy, ale potem zdawał sobie ze wszystkiego sprawę i mówił, że to się już nigdy nie powtórzy. Bardzo się zmienił i nie mam powodu, żeby mu nie ufać. Nie chcę więcej słuchać tych bzdur.

Nie udało mi się nic zrobić, zmienić podejście mojej siostry. Zrezygnowałam i poszłam do domu.

Dlaczego jest taka głupia? Taka naiwna. Nie wiem, co się stało z moją siostrą - właśnie o tym myślałam w drodze do domu.

Gdy dochodziłam do swojego domu, zauważyłam, że z domu obok wychodzi Igor, rozgląda się, a następnie zaczyna gdzieś szybko iść. Postanowiłam pójść za nim - zmierzał w kierunku pracy.

Czy rzeczywiście pracował w nocy?

No cóż, niech radzą sobie sami. Oby tylko później nie mówiła, że jej nie ostrzegałam. Życie sprawi, że wszystko znajdzie się na swoim miejscu.

Główne zdjęcie: youtube