Dla wielu z nas samoloty symbolizują długo oczekiwane wakacje. Pasażerowie samolotów są zwykle w świetnych nastrojach, ponieważ wielu z nich albo wraca z odpoczynku, albo właśnie je zaczyna, pozostawiając wszystkie zmartwienia i problemy „za burtą”.

Shelia Frederick jest stewardesą w Alaska Airlines. Nie miała pojęcia, że ​​regularny lot do San Francisco w USA na zawsze zmieni jej życie.

Dobrze ubrany mężczyzna siedział obok młodej blondynki o zaniedbanym wyglądzie. Kiedy Shelia przechodziła obok nich, uchwyciła wzrok dziewczyny.

foto: kakao.im

Podejrzana osoba

Kiedy Shelia próbowała nawiązać rozmowę z mężczyzną, natychmiast wydał jej się podejrzany. Czując, że coś jest nie tak, poszła do toalety, gdzie zostawiła kartkę papieru i długopis.

Następnie, ponownie mijając dziewczynę, dała jej sygnał, zerkając na toaletę.

Dziewczyna postępowała zgodnie z instrukcjami stewardesy, a kiedy Shelia wróciła do toalety, przeczytała przerażające słowa na kartce papieru: „Pomóż mi”.

Shelia opowiedziała pilotowi o zdarzeniu, który pomógł wezwać policję w San Francisco.

Jak się później okazało, młoda dziewczyna była ofiarą handlu ludźmi. Członkowie kryminalnego gangu porwali ją dwa miesiące wcześniej.

foto: kakao.im

Jeszcze dziecko

Uratowana dziewczynka miała zaledwie 14 lat. Po incydencie Shelia została członkiem Airline Ambassadors International. Utworzona w 2009 roku przez byłą stewardessę Nancy Rivard, organizacja szkoli stewardessy w rozpoznawaniu ofiar handlu ludźmi wśród pasażerów.

Obecnie członkowie tej organizacji aktywnie działają na rzecz zwalczania handlu ludźmi we współpracy z amerykańskimi służbami celnymi i strażą graniczną.

Nancy wyjaśnia, że ​​w celu zwalczania tego nieludzkiego zjawiska można przeszkolić stewardesy, aby zwracały uwagę na znaki i sygnały ostrzegawcze.

Kilka tygodni po incydencie Shelia otrzymała telefon od tej samej dziewczyny, której pomogła uciec z rąk porywaczy: „Dziękuję za uratowanie mi życia” - powiedziała jej dziewczyna.

Teraz dziewczyna mieszka z rodzicami i przechodzi kurs pomocy psychologicznej dla osób, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych.

Shelia nadal utrzymuje z nią kontakt.

1,2 miliona ofiar

ONZ szacuje, że rocznie ofiarą handlu staje się około 1,2 miliona dzieci, co jest trzecim co do wielkości przestępstwem na świecie po narkotykach i handlem bronią.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy są wykorzystywani seksualnie, wykorzystywani jako tania siła robocza lub w działaniach wojennych, uprowadzani do adopcji przez nieznajomych, zmuszania do kradzieży, żebractwa lub rozprowadzania narkotyków i wielu innych rzeczy, których nawet nie możemy sobie wyobrazić.

Główne zdjęcie: kakao.im