Idealny przepis i proporcje!

Uwielbiam gotować te kotlety, ponieważ są robione bardzo szybko i z taką samą prędkością łagodzą chęć jedzenia.

Idealny jest do nich każdy dodatek, zwłaszcza warzywa gotowane na parze. A jeśli potrzebujesz pilnej przekąski z powodu braku czasu, możesz zrobić kanapkę z takim kotletem. Będą dużo smaczniejsze niż w restauracji typu fast food.

Oczywiście każda kobieta ma swój sekret, który pomaga jej w smażeniu kotletów. Ale chcę podzielić się swoim własnym sposobem. Faktem jest, że nie używam maszynek do mielenia mięsa ani mikserów, co znacznie oszczędza czas.

Kotlety są niezwykle smaczne, a aromat utrzymuje się w całym mieszkaniu. I dzięki mojej małej sztuczce stają się soczyste. Spróbujmy ugotować? A ty sama wszystko zrozumiesz.

Potrzebne składniki:

  • Mięso wieprzowe – 500 g
  • Musztarda – 1 łyżeczka
  • Jajko i cebula – po 1 szt.
  • Skrobia – 2 łyżki
  • Śmietana – 50 g
  • Olej, sól i pieprz
  • Czosnek suszony i zioła

Konieczne jest jak najdrobniejsze posiekanie mięsa i cebuli. Mała sztuczka - mrożone mięso kroi się szybciej i łatwiej. Dodaj jajko i przyprawy (do smaku).

Dodajemy tam również musztardę ze śmietaną. Jeszcze jedna tajemnica - musztarda sprawia, że ​​danie będzie wyjątkowo delikatne.

Następnie dodaj skrobię i wszystko wymieszaj. Mięso mielone wkładamy do lodówki na około półtorej godziny. Pamiętaj, aby przykryć pojemnik z mięsem mielonym pokrywką, aby nie stwardniało na wierzchu.

Najlepiej jest wcześniej przygotować mięso mielone, na przykład wieczorem. Faktem jest, że delikatność i soczystość zależy od czasu na jaki zostawimy je w lodówce.

Uformuj kotlety i smaż je pod pokrywką. Używaj oleju z umiarem.

Przed przeniesieniem kotletów z patelni osusz je papierowym ręcznikiem: najpierw ułóż kotlety na papierze, a dopiero potem do pojemnika do serwowania.

Główne zdjęcie: cooku.ru