Chciałbym nakręcić film o pokoleniu ludzi, którzy nie będą mieli pamięci. O tych, którzy nie pamiętają nazwisk i numerów telefonów znajomych, ważnych dat… Teraz to pokolenie dopiero rośnie. Te dzieciaki natychmiast wchodzą w Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, aby sprawdzić IMDB, Wikipedię i Google. Całkowity zanik pamięci. Jak zrobić film o ludziach z taką obsesją na punkcie internetu? O tych, którzy zawsze powinni informować, gdzie są, co robili i co widzieli?

Niedawno byłem na koncercie i zauważyłem, że ludzie, nie wyciągają ani zapalniczek, ani telefonów aby nimi machać. Teraz stoją, wpatrując się w ekran i piszą, co się dzieje. Z czego czerpią przyjemność? To kosmici - pokolenie, które ma ciągłe swędzenie, problem z koncentracją, nieznośną chęć zdobycia wszystkiego tu i teraz. Co to za życie bez pamięci i oczekiwania?

Byłby to obraz rozpadu pokolenia.

Jak było wcześniej: wysłałeś list i czekałeś. A życie było cudowne! Ponieważ czekanie jest o wiele bardziej atrakcyjne, seksowne i bardziej przyciągające niż to, na co czekasz. A teraz coś napisałeś i natychmiast przychodzi do ciebie odpowiedź. Bardzo interesujące jest dla mnie zbadanie tego, zrobienie filmu, ale póki co nie mogę omówić tego tematu. Byłby to obraz rozpadającego się pokolenia ”.

Terry Gilliam, brytyjski reżyser, scenarzysta, aktor, animator, artysta, członek brytyjskiej grupy komediowej „Monty Python”

Główne zdjęcie: leafclover.club