"A najlepszym strojem dla kobiety jest objęcie mężczyzny, którego kocha. Dla tych, które jeszcze nie znalazły życiowego partnera, jestem ja".

Francuski projektant mody Yves Saint Laurent został nazwany największym artystą mody. Jego kolekcje były bardzo kobiece, nawet gdy ubierał kobiety w męskie garnitury. On, mężczyzna, miał niezwykle subtelne i głębokie wyczucie kobiecego piękna, wdzięku, samej esencji...

Żegnając się z wybiegiem w 2002 roku, projektant mody zauważył, że jest bardzo dumny z tego, że "kobiety na całym świecie noszą dziś garnitury ze spodniami, marynarki, dwurzędowe kurtki i trencze".

Spójrzmy wstecz na niektóre z najbardziej uderzających wypowiedzi Yves Saint Laurenta na temat mody, kobiet i życia:

1.Nienawidzę mody. Nie znajduję w tej pracy nic radosnego i ogólnie rzecz biorąc, pokazy mody wytrącają mnie z rytmu.

2.Ludzie są dokładnie tacy, jak sobie ich wyobrażam. Są po prostu projekcją mojej wyobraźni. Jeśli jestem oszukiwany, to znaczy, że chcę być oszukiwany. Zupełnie inaczej postrzegam tych, którzy mnie otaczają.

3. Marzyłem, żeby podstawowa garderoba kobiety była taka sama jak mężczyzny: marynarka, spodnie, garnitur. Przecież to takie wygodne! Wierzyłem, że kobiety chcą tego samego i miałem rację.

4.Jestem w ciągłym poszukiwaniu doskonałości.

5.W ogóle nie lubię kolan.

6.Jestem niezwykle pewny siebie: w tym, co robię i w tym, co kocham.

7.Zawsze wierzyłem, że moda istnieje nie tylko po to, by uczynić kobiety piękniejszymi, ale także by dodać im pewności siebie.

8.Najlepszym makijażem dla kobiety jest namiętność. Ale kosmetyki są łatwiej dostępne.

9.A najlepszym strojem dla kobiety jest objęcie mężczyzny, którego kocha. Dla tych, które jeszcze nie znalazły życiowego partnera, jestem ja.

10.Często powtarzam, że chciałabym wynaleźć niebieskie jeansy: najbardziej praktyczne, najbardziej uniwersalne i najbardziej niezobowiązujące. Mają w sobie zarówno skromność, seksowność, wyzwanie, jak i prostotę - wszystko, co chcę przekazać w swoich ubraniach.

11.Coco Chanel wyzwoliła kobiety, a ja dodałem im sił.

Główne zdjęcie: podumay.info