Przekąski lawaszowe weszły do ​​kulinarnej mody kilkadziesiąt lat temu. Przygotowanie takich przekąsek jest dość proste, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią kompozycję. Wśród niezbędnych składników do przygotowania gorącej przekąski z cienkiego lawaszu są: dwa cienkie świeże lawasz, jedno jajko, jedna cebula, ząbek czosnku, olej roślinny (najlepiej oliwkowy), 300-400 gramów mieszanki wieprzowiny i mielonej wołowiny, 200 gramów sera, 20 gramów świeżej pietruszki; przyprawy do smaku, mielony czarny pieprz i sól.

Cebulę obierz i drobno posiekaj. Razem z rozgniecionym czosnkiem zanurz w blenderze i ubij do uzyskania gładkości. Do masy dodaj posiekaną natkę pietruszki i przyprawy.

foto: lemurov.net

Wszystkie przygotowane składniki należy wymieszać z przygotowanym wcześniej mięsem mielonym. Konieczne jest wymieszanie wszystkich składników, możesz to zrobić rękami, a nie sztućcami.

Następnie musisz zająć się lawaszem. Jeden cienki kawałek lawaszu należy pokroić na cztery połówki. Dokładnie nasmaruj każdą stronę olejem. Następnie rozłóż mieszankę mięsną na arkuszach.

foto: lemurov.net

Na wierzch zetrzyj ser, najlepiej byłoby użyć twardej odmiany, rosyjskiej lub holenderskiej. Zawijamy w lawasz zgodnie z zasadą kebabu - należy ostrożnie zgiąć brzegi, aby masa nie wyciekła podczas gotowania.

foto: lemurov.net

Przystawkę ułóż na pergaminie rozłożonym na blasze do pieczenia. Wierzch należy posmarować ubitym jajkiem.

foto: lemurov.net

Całość wkładamy do piekarnika na 35 minut i pieczemy w temperaturze 180 stopni. Konieczna jest stopniowa zmiana położenia rurek i upewnienie się, że się nie przypalają. Należy podawać na ciepło.

Główne zdjęcie: lemurov.net