Wiele osób lubi cytrusy w wypiekach. W końcu słodycz cukru harmonizuje z kwasowością cytryny czy pomarańczy. Dlatego dzisiaj będziemy gotować pyszne ciasto cytrynowe.

Piaskowe ciasto cytrynowe

Aby przygotować to ciasto, musimy osobno zagnieść ciasto i nadzienie. Należy zwrócić szczególną uwagę na wybór cytryn, ponieważ wiele zależy od ich jakości. Musimy również przygotować następujące składniki.

Składniki na ciasto:

  • 380 g mąki
  • 250 g masła
  • 200 g śmietany
  • 0,5 łyżeczki sody (ugasić octem)

Składniki na nadzienie:

  • 1,5 cytryny
  • 200 g cukru
  • 20 g skrobi kukurydzianej

foto: vazhnoznat.com

Sposób przygotowania

1. Najpierw należy zetrzeć twarde masło, a następnie dodać do niego przesianą mąkę.

2. Dodajemy gaszoną sodę do śmietany, a następnie wlewamy tę mieszaninę do mąki.

3. Zanim masło całkowicie się rozpuści, musimy szybko zagnieść ciasto. Następnie oddzielamy od niego jedną trzecią, którą później użyjemy do przykrycia nadzienia. Następnie wstawiamy obie części do lodówki.

foto: vazhnoznat.com

4. Bierzemy się za przygotowanie nadzienia. Cytrynę należy posiekać lub zmiksować w robocie kuchennym. Uważaj, aby nie pozostało żadnych nasion. Następnie do cytryny dodajemy cukier i skrobię, dobrze mieszamy.

5. Jeśli nadzienie jest zbyt płynne, możesz dodać trochę więcej skrobi (lepiej jest wybrać kukurydzianą, ponieważ nadaje ona wypiekom specjalną kruchość, ale w przypadku braku tego możesz użyć dowolnej skrobi).

foto: vazhnoznat.com

6. Teraz możemy wyjąć ciasto z lodówki. Układamy większą część do foremki i robimy wystarczająco wysokie boki. Posypujemy ciasto skrobią, a następnie polewamy nadzieniem. Przykrywamy nadzienie pozostałym plackiem ciasta.

7. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30–40 minut. Możesz nam wyjść takie właśnie piękno!

foto: vazhnoznat.com

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com