Nadszedł czas na owoce. Po zjedzeniu pierwszych trzech, czterech kilogramów zaczynasz się zastanawiać, co zrobić z tak pysznymi truskawkami, malinami i czarną porzeczką. Owoc może być dowolny. Bardzo lubię marmoladę. To nie jest marmolada którą możesz kupić w sklepie, a naturalna i owocowa. Nie „o smaku truskawkowym”, a truskawkowa! Bardzo smaczna. I wcale nie jest to takie trudne. Zrób to i się przekonaj.

Składniki:

  • Cukier – 500 g + 50 g
  • Przecier z jagód – 500 g
  • Syrop glukozowy – 100 g
  • Pektyna cytrusowa (jabłkowa) – 15 g
  • Woda – 1 łyżeczka
  • Kwas cytrynowy – 1 łyżeczka

Sposób przygotowania:

Zalej kwas cytrynowy wodą. To znaczy, 1 łyżeczka (bez górki) kwasu cytrynowego zalać 1 łyżeczką wody.

Połącz cukier i pektynę, dokładnie wymieszaj oba składniki.

Przecieram puree przez drobne sito, żeby w marmoladzie nie było pestek. Włożyć puree do rondla i podgrzać do wysokiej temperatury około 50 stopni.

Gdy puree się podgrzeje, wlej do niego cienkim strumieniem cukier i pektynę, nie przerywaj mieszania. Doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez 2-3 minuty.

Wsyp resztę cukru w ​​kilku krokach, mieszaj do rozpuszczenia. Dodaj syrop glukozowy lub melasę. Doprowadzić do wrzenia w temperaturze do 107 stopni. Zajmie to około 15-20 minut.

Gdy temperatura osiągnie 107 stopni, zdejmij garnek z ognia, dodaj kwas cytrynowy, zamieszaj i od razu wlej marmoladę do przygotowanej formy lub do małych silikonowych foremek. Zaleca się, aby nie robić wysokiej warstwy - nie powinna mieć więcej niż 1,5 cm wysokości.

Marmoladę zostawiam w temperaturze pokojowej na 4-5 godzin, zazwyczaj zostawiam na noc. Jeśli wlano ją do formy, to po całkowitym zżelowaniu pokrój marmoladę na kawałki, odtaczamy kilka razy w drobnym cukrze i przekładamy na ruszt na 10 godzin.

To wszystko. Marmolada jest gotowa. Świetny smak, naturalne owoce, bez żadnych dodatków. Szczególnie uwielbiam marmoladę malinową! Wspaniała!

Taką marmoladę możesz przechowywać do 3 miesięcy, umieszczając ją w pojemniku, który można zamknąć pokrywką. Idealnie temperatura przechowywania do 20 stopni, nie wyższa.

Na pewno nikt nie będzie przechowywać tej marmolady przez 3 miesiące. Zapewniam, że zjedzona będzie znacznie szybciej.

Główne zdjęcie: google.com