Uważamy, że w upalne dni każdy powinien wiedzieć, jak zrobić domowy kwas chlebowy. Ten przepis jest dla każdego, kto chce nauczyć się szybkiego i łatwego sposobu na uzyskanie aromatycznego i chłodnego napoju.

Jak zrobić domowy kwas chlebowy

Ten przepis można nazwać prostym, ale z łatwością dostosujesz go do swoich upodobań. Na przykład dodaj jagody lub suszone owoce. Chociaż lubimy chlebowy i lekko chmielowy smak kwasu. Nawiasem mówiąc, jest idealny do rosyjskiego chłodnika.

Składniki:

  • Suchary z czarnego chleba – 2 garści
  • Cukier – 5 łyżek
  • Suche drożdże – 0,5 łyżeczki

Sposób przygotowania:

Suchary lepiej lekko usmażyć lub upiec w piekarniku, aby pojawiła się upieczona skórka. Zapewni to dobry aromat i smak.

Wsyp suchary do trzylitrowego słoika. Jeśli uwielbiasz smak chleba, to wsyp 2-3 garści. Następnie dodaj cukier granulowany.

foto: vazhnoznat.com

Wlej wrzącą wodę do słoika, ale nie wypełniaj go całkowicie. I zostaw do ostygnięcia.

W międzyczasie zalej drożdże ciepłą wodą i pozwól im się trochę zaparzyć. Gdy woda w słoiku ostygnie do temperatury pokojowej, wlej do niej drożdże.

foto: vazhnoznat.com

Następnie zamknij słoik nylonową pokrywką i pozostaw w ciepłym miejscu. Po 1 dniu kwas będzie gotowy, ale trzeba go wstawić do lodówki na jeden dzień.

Teraz możesz odfiltrować płyn z resztek chleba, wrzucić do smaku rodzynki i cieszyć się napojem.

Wskazówka: im dłużej kwas pozostanie w lodówce, tym będzie mocniejszy.

foto: vazhnoznat.com

Co zrobić z chlebem

Po przelaniu kwasu chlebowego przez gazę i sito, pozostanie chleb z drożdżami. Możesz użyć tego zacieru w przyszłości do robienia kwasu chlebowego. Po prostu dolej do niego wodę. Możesz też dodać trochę chleba i zostawić w ciepłym miejscu.

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com