Sekretem tego wypieku jest obfite nadzienie i lekkie, ledwie wyczuwalne ciasto.

Smażone jabłka mogą z łatwością stać się podstawą pysznego ciasta, które jest o wiele ciekawsze niż zwykła szarlotka. Sekretem smaku tego wyśmienitego wypieku jest obfite nadzienie i lekkie, ledwo wyczuwalne ciasto.

foto: cooku.ru

Pokrój dwa obrane jabłka w małe kostki bezpośrednio na patelnię. Skrop je sokiem z połowy cytryny, dzięki temu jabłka nie ściemnieją. Dodaj łyżkę cukru i taką samą ilość masła i postaw patelnię na kuchence.

foto: cooku.ru

Smaż jabłka, stale mieszając, na średnim ogniu. Po 3 minutach dodaj do jabłek łyżeczkę cynamonu. Dodaj również łyżkę dżemu morelowego. Wymieszaj, smaż jeszcze przez 2 minuty i wyłącz ogień.

foto: cooku.ru

Pozostaw jabłka do ostygnięcia bezpośrednio na patelni. W międzyczasie szybko zagnieć ciasto. W misce ubij jajko, dodaj 40 gramów cukru, łyżeczkę cukru waniliowego, 6 łyżek oliwy z oliwek i 180 gramów mąki. Wymieszaj wszystko najpierw łyżką, a następnie zagnieć ciasto rękoma.

Można od razu podzielić ciasto na 2 równe części. Pierwszą połowę ciasta przełóż do formy, następnie przełóż jabłka z patelni i zetrzyj na wierzch drugą połowę ciasta na tarce o dużych oczkach.

foto: cooku.ru

Włóż do piekarnika na 30 minut i piecz w temperaturze 180 stopni.

foto: cooku.ru

Polecam podawać ciasto według tego przepisu z gałką lodów śmietankowych, tak jak klasyczną szarlotkę.

Główne zdjęcie: cooku.ru