Człowiek został stworzony do szczęścia, tak uważali nawet klasycy literatury radzieckiej. Ale czym jest szczęście? Każdy ma własną odpowiedź na to pytanie. Wszyscy inaczej rozumiemy pojęcie szczęścia. Możliwość cieszenia się nawet najbardziej zwyczajnymi rzeczami w życiu to także szczęście.

Szczęście nie jest łatwe do określenia. Każdy ocenia wszystko, co dzieje się w jego życiu, przez pryzmat subiektywnych doznań. Nie ma uniwersalnych warunków do ciągłego uczucia szczęścia, ponieważ ludzie bardzo się od siebie różnią. W takich samych sytuacjach ktoś czuje, że zsuwa się w przepaść, a inni traktują to jako trampolinę do nowych osiągnięć.

Astrolodzy twierdzą, że już od urodzenia każdy z nas ma określony światopogląd, który zależy od znaku zodiaku.

Ci, którzy urodzili się pod znakiem Barana, mają pozytywne nastawienie do życia i jednocześnie są ludźmi o racjonalnych poglądach. Zawsze dokładnie planują wszystko, co zamierzają zrobić. Pasja tkwiąca w Baranie pozwala mu określać wysokie standardy i jednocześnie osiągać cele. Osobom urodzonym pod tym znakiem pomaga poczucie humoru, łatwość przechodzenia przez porażki i duża ilość przyjaciół. Gwiazdy bardzo często pomagają Baranowi wyjść z porażek suchą nogą.

Natura nagrodziła Wodnika umiejętnością nie myślenia o przyszłości, a jednocześnie uzyskiwanie tego co najlepsze. Ich życie toczy się według własnych zasad, są zadziwiająco kochającymi wolność osobowościami, które nie znoszą sztywnych ram. Dlatego, gdy tylko pójdą własną drogą, nie zwracając uwagi na rady innych, wszystko w życiu ułoży im się dobrze. W końcu mają dostęp do informacji ukrytych przed wieloma innymi ludźmi.

Intuicja tkwiąca w Rybach zawsze im pomaga. Życie takich ludzi jest dość łatwe, ponieważ po prostu wiedzą, co i kiedy mają robić. Ryby zawsze podobają się płci przeciwnej, co również pomaga im osiągnąć ich cele.

Aroganckie i narcystyczne Lwy to jedne z pięciu najszczęśliwszych znaków zodiaku. Potrafią wykreować własny świat, w którym będzie im bardzo wygodnie. Praktycznie nie reagują na bodźce zewnętrzne ze względu na swój egoizm. Ale to właśnie ta cecha pozwala Lwu być w stanie spokoju i harmonii. A tak przy okazji, jeśli pozwolisz Lwu się odprężyć, jest on skłonny do podarowania radości tym, którzy są obok niego.

I wreszcie liderami w naszym rankingu szczęśliwców są Bliźnięta. Wyróżnia je lekkość charakteru i zawsze pozytywne nastawienie do życia. Będąc ambitnymi, wiedzą, jak być wytrwałym i realizować zadania. Jednocześnie niepowodzenia nigdy ich nie powstrzymują, łatwo pokonują przeszkody i szczerze cieszą się nawet z małych sukcesów. Wielu przyciąga te urocze i zabawne osobowości, obok których życie wydaje się cudowne, ponieważ prawdopodobnie wiedzą, że każdy nowy dzień jest cudem samym w sobie.

Szczęście jest w każdym z nas, poczuj je, a będziesz cieszyć się życiem!

Główne zdjęcie: google.com