Ten lekki i zdrowy omlet jest delikatny i przewiewny jak chmura, a jego przygotowanie zajmuje tylko 10 minut. Danie jajeczne spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Potrzebujemy następujących składników: dwa jajka, ćwierć lub jedna trzecia łyżeczki soli (ilość można zmienić do smaku), 45 ml gorącej wody.

Proces przygotowania wcale nie jest skomplikowany:

Bierzemy dwie miski. Wlej białka do jednej, a żółtka do drugiej.

foto: lemurov.net

Do białek dodaj sól, a następnie ubij aż do uzyskania białej, przewiewnej pianki aż będzie sztywna. Bardzo ważne jest, aby miska była absolutnie sucha, w przeciwnym razie mieszanina nie osiągnie pożądanej konsystencji.

foto: lemurov.net

Do miski z żółtkami wlej ilość gorącej wody wskazaną na liście składników. Dobrze ubij mieszankę przy maksymalnej prędkości miksera.

Postaw emaliowaną patelnię na ogniu i dobrze podgrzej. Następnie wlej mieszankę żółtek, rozprowadzając ją równomiernie na dnie. Gotuj omlet przez minutę na małym ogniu pod przykryciem.

foto: lemurov.net

Po minucie równomiernie rozprowadź masę białkową za pomocą silikonowej szpatułki na powstałym „naleśniku” z żółtka. Następnie przykryj patelnię pokrywką i gotuj nasz omlet na małym ogniu przez pięć do sześciu minut.

Gotowy omlet należy wyjąć z patelni silikonową szpatułką lub kulinarną łopatką i złożyć na pół.

foto: lemurov.net

Omlet okazuje się bardzo piękny, delikatny i niesamowicie przewiewny! Smacznego.

Główne zdjęcie: lemurov.net