Na podstawie przemyśleń dziennikarza Andy'ego Rooneya. Nie tylko przeprowadzał wywiady w niemieckich obozach, ale także poruszał aktualne problemy ludzkości. Do jego najlepszych artykułów należy próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego coraz więcej mężczyzn ceni sobie starsze kobiety. Opowiadamy o przemyśleniach mężczyzny, któremu wydaje się, że zrozumiał co to znaczy być kobietą:

Z wiekiem coraz bardziej zaczynam doceniać kobiety, które przekroczyły czterdziestkę. Jest wiele powodów, dla których tak się dzieje. Na przykład kobieta po 40-tce nigdy nie obudzi cię w środku nocy, aby zapytać „O czym myślisz?”. Nie będzie ciekawa. Jeśli kobieta nie ma ochoty oglądać z Tobą meczu w telewizji, to nie będzie siedziała i marudziła na ten temat. Pójdzie i zrobi to, na co ma ochotę - zwykle coś znacznie ciekawszego.

Kobieta po 40-tce zna siebie na tyle dobrze, że jest pewna kim jest i czego pragnie. Bardzo mało kobiet w tym wieku interesuje się cudzą opinią o niej lub tym co robi.

Kobiety po 40-tce mają poczucie własnej wartości. Raczej nie zaczną z Tobą się kłócić w operze bądź w dobrej restauracji. Oczywiście, jeśli na to zasłużysz, spokojnie cię zastrzelą, jeśli uznają, że może im to ujść na sucho. Dorosłe kobiety są hojne w pochwałach, często niezasłużonych. Wiedzą, jakie to uczucie niewdzięczność.

Kobiety po 40-tce są na tyle pewne siebie, że przedstawią Cię swoim przyjaciółkom. Młodsza kobieta może unikać nawet najlepszych koleżanek, ponieważ nie ufa swojemu partnerowi. Starszą kobietę nie obchodzi, że uważasz jej koleżanki za atrakcyjne. Wie, że jej przyjaciółki nigdy jej nie zdradzą.

Kobiety po 40-tce mają dobrze rozwiniętą intuicję. Nie musisz im niczego wyznawać - one już wiedzą o tobie wszystko. Czerwona szminka świetnie wygląda na kobietach po 40-tce, czego nie można powiedzieć o tych młodszych. Jeśli nauczysz się ignorować kilka zmarszczek, przekonasz się, że kobiety po czterdziestce są znacznie bardziej seksowne niż te młodsze.

Kobiety po 40-tce są szczere i uczciwe. Powiedzą ci wprost, czy jesteś chamem, czy zachowujesz się jak cham. Nigdy nie musisz zgadywać co ona do ciebie czuje. Więc tak, jest wiele powodów, aby podziwiać kobiety, które są po czterdziestce. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o mężczyznach.

Na każdą oszałamiającą, inteligentną, zadbaną kobietę po czterdziestce przypada łysy, mający brzuszek mężczyzna w rozciągniętych spodniach, który robi z siebie kompletnego głupka będąc z dwudziestoletnią kelnerką.

Drogie panie, przepraszam. Dla wszystkich mężczyzn, którzy lubią mówić „po co kupować całą krowę, skoro można dostać mleko za darmo”, mam wiadomość. Osiemdziesiąt procent kobiet nie jest obecnie zainteresowanych małżeństwem. Dlaczego? Ponieważ zdają sobie sprawę, że nie ma sensu kupować całej świni z powodu jednej parówki”.

Główne zdjęcie: fit4brain.com