Wiele gospodyń domowych zastępuje mąkę płatkami owsianymi, aby zmniejszyć kaloryczność wypieku. Rezultatem jest ciekawa zapiekanka owsiana, której nadzienie zależy tylko od wyobraźni. Ja na przykład lubię wiśnie. Niedawno natknęłam się na zupełnie nietypowy przepis.

To prawdopodobnie najłatwiejsza zapiekanka owsiana, jaką kiedykolwiek zrobiłam. Trafiłam na ten przepis na blogu instruktora fitness. Dziewczyna tak mocno chwaliła danie, że postanowiłam spróbować. Tydzień później wszyscy jedli tę zapiekankę. Naprawdę pycha!

Składniki:

  • Twaróg – 400 g
  • Jaja – 2 szt
  • Banan – 1 szt
  • Płatki owsiane – 3 łyżki

Sposób przygotowania:

Ubij jajka w głębokiej misce, ubij trzepaczką. Następnie dodaj do nich płatki owsiane. Wymieszaj i odstaw na 10 minut.

W tym czasie płatki powinny spęcznieć. Następnie dodaj pokrojony banan do składników. Zetrzyj i wymieszaj z płatkami.

foto: sovkusom.ru

Do tego ciasta owsianego dodaj twaróg (5%). Wszystko ponownie wymieszaj, aż będzie jednolite. Wyłóż formę do ciasta pergaminem. Wlej do niej ciasto.

Gotuj zapiekankę z płatków owsianych w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30-35 minut. Następnie pozwól jej lekko ostygnąć, aby nie rozpadła się podczas krojenia.

foto: sovkusom.ru

Oto jaką zapiekankę owsianą bez mąki i cukru przygotowuję na śniadanie kilka razy w tygodniu. Jem bez sosu, bo staram się zachować figurę. Moi uczniowie natomiast polewają kawałki zapiekanki dżemem malinowym lub truskawkowym. Jak mówią, jak zaczynasz dzień, tak spędzisz go!

Główne zdjęcie: sovkusom.ru