Dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu kwiaty zakwitną i będą pachnieć nawet w najzimniejsze dni. Suche powietrze, które powstaje przez ogrzewanie za pomocą centralnego ogrzewania w mieszkaniach i domach, brak niezbędnej ilości światła dziennego, prowadzi do spowolnienia procesu fotosyntezy, co w rezultacie negatywnie wpływa na życie i wzrost roślin domowych.

Aby pomóc im poradzić sobie z takimi trudnościami, pomoże unikalny dobrze znany środek - nadtlenek wodoru.

Nadtlenek jest również głównym składnikiem wody deszczowej, którą tak bardzo kochają wszystkie rośliny. Każdy ogrodnik niejednokrotnie zauważył, że ​​to po deszczu, a nie zwykłym podlewaniu, jego rośliny i kwiaty zaczynają nie tylko poprawiać swoje samopoczucie, ale także lepiej kwitną i rosną.

Spójrzmy, jak możesz dbać o kwiaty:

1. Dodaj dwie łyżki 3% roztworu nadtlenku wodoru do litrowej butelki z odstaną wodą o temperaturze pokojowej.

2. Wlej powstałą mieszaninę do butelki z rozpylaczem i rozpylaj codziennie na liście roślin domowych.

3. Po kilku tygodniach rośliny odwdzięcza się  pięknem i świeżością.

Nadtlenek wodoru można również stosować nie tylko jako opryskiwacza, ale również do samego podlewania. Należy jednak pamiętać że w odróżnieniu od poprzedniej metody, podlewanie nadtlenkiem można przeprowadzić tylko raz w tygodniu w celu ochrony korzeni roślin przed poparzeniem i wysychaniem.

Nadtlenek wodoru pomoże odkazić glebę i zabić bakterie. Ponadto nadtlenek pomoże korzeniom rosnąć i pozbyć się zgnilizny.

Moczenie nasion w roztworze z nadtlenkiem i stojącą w pomieszczeniu wodą może mieć pozytywny wpływ na wzrost:

  • nadtlenek pomoże przetwarzać sadzonki;
  • potrafi ożywić już „martwe” kwiaty;
  • pozbędzie się owadów i innych szkodników.

Jeśli rośliny domowe są zarażone szkodnikami, na przykład przędziorkami ( małymi muszkami) można zmieszać 30 ml nadtlenku wodoru, 250 ml wody i 40 kropli jodu.

Ten przepis będzie doskonałą opcją pierwszej pomocy.

Przy stosowaniu nadtlenku wodoru należy również pamiętać, że rośliny nie będą potrzebować dodatkowego karmienia, ponieważ powstały roztwór zawiera już wystarczającą ilość minerałów.

Główne zdjęcie: binokl.cc