Dziś chcę zwrócić Waszą uwagę na jedną z najprostszych i najszybszych opcji robienia leniwych pierogów, której używam od kilku lat. Przygotowanie tych pierogów nie zajmuje dużo czasu, a ręce i stół nie będą ubrudzone. W rezultacie powstają bardzo smaczne, delikatne i najbardziej twarogowe pierogi.

Takie pierogi szczególnie przypadną do gustu wszystkim miłośnikom wyraźnego smaku twarogu. Jestem pewna, że po ugotowaniu raz w ten sposób leniwych pierogów nie będziecie chcieli robić ich inaczej. Wypróbuj i przekonaj się sama!

Składniki:

  • Twaróg (suchy) – 500 g
  • Jaja – 1-2 szt
  • Kasza manna (lub mąka dla tych, którzy nie lubią mąkę) – 5-6 łyżek
  • Sól lub cukier – do smaku
  • Masło – opcjonalnie i do smaku

Sposób przygotowania: ponieważ ciasto na pierogi przygotowuje się dość szybko, to przede wszystkim stawiam garnek z wodą na kuchence i rozpalam ogień. W tym czasie wyrabiam ciasto bez wyrabiania ciasta rękami, po prostu mieszam wszystkie składniki łyżką w odpowiednim pojemniku. Jajka, sól lub cukier i kasza manna wkładam do miski z twarogiem.

Robiąc pierogi na słodko, dodaję do smaku odrobinę cukru waniliowego lub wanilii.

Dokładnie wszystko mieszam.

Zwracam uwagę na to, że twaróg na leniwe pierogi należy używać tylko suchy, jeśli weźmiesz mokry twaróg, pierogi będą „rozpełzać się”. Kiedy mój twaróg jest mokry, po prostu go dobrze wyciskam, układając w kilka warstw gazy. Również dla tych, którzy nie lubią kaszy manny, można zamiast niej użyć mąki.

Ciasto zostawiam na kilka minut, aby kasza manna trochę spęczniała, a następnie wykładam i rozprowadzam ciasto na dużym płaskim talerzu o wysokości około 1,5-2 cm.

Następnie łyżką lub widelcem wkładam ciasto kawałek po kawałku do wrzącej osolonej wody. Ciasto łatwo odstaje od łyżki po zanurzeniu we wrzącej wodzie.

Zaledwie kilka minut i wszystkie pierogi w rondelku.

Pierogi gotuję nie dłużej niż 1-1,5 minuty po zagotowaniu. Wyjmuję gotowe pierogi, dodaję masło i podaję.

Główne zdjęcie: google.com