Trzy obietnice, o których będziemy tu mówić, są szczególne - jak tajemne mantry lub modlitwy. Nie będziemy ich wypowiadać na głos i zachowamy je dla siebie, aby, gdy staną się słowami, nie straciły swojej mocy.

Obiecuję iść do przodu”

Zdolność do podążania naprzód i nie odwracania się, to pewna oznaka człowieka sukcesu. Człowiek o silnej osobowości popełnia wiele drobnych błędów, koryguje swoją drogę i idzie do przodu. Na dłuższą metę ta umiejętność sprawia, że człowiek jest wytrzymały psychicznie.

Ci, którzy nie są silni psychicznie, mają tendencję do podążania sprawdzonymi ścieżkami. Jeśli popełnią choć jeden błąd, ryzykują, że utkną w przeszłości, obwiniając się za swoje słabości i głupotę, i nigdy nie wyciągną wniosków, które mogą wykorzystać w przyszłości.

W odpowiedzi na silny stres pojawia się coś, co psychologowie nazywają „obietnicą gniewu”. Tak wygląda zdenerwowany student, który po oblaniu egzaminów ze zdwojoną energią zabiera się do nauki.

Obiecuję żyć tu i teraz”

Niezdolność do bycia obecnym w danej chwili jest męcząca i wyczerpująca. Kiedy problemy zostawia się na noc w zamkniętym biurze, ich projekcje nadal atakują umysł podczas rodzinnych obiadów.

Problemy ze snem, drażliwość, niezdolność do koncentracji to oznaki przewlekłego stresu, który jest spowodowany brakiem umiejętności radzenia sobie ze skupieniem uwagi. Nie wiemy jak przestawić się na tryb gromadzenia energii.

Uważność, koncentracja i percepcja to umiejętności, które po opanowaniu mogą zmniejszyć codzienne zużycie energii. Jak możesz pomóc sobie w spełnieniu drugiej obietnicy? Wypróbuj techniki relaksacyjne, takie jak poranna joga lub medytacja. Zrób sobie przerwę z filiżanką aromatycznej herbaty, zostawiając telefon komórkowy.

Obiecuję, że nie powiem, że jest już za późno”

Osiąganie najlepszych wyników to zwykła „recepta na sukces”. Ale czy dążenie do bycia liderem we wszystkim jest aż tak ważne i co można zaoferować w zamian? Jest już za późno: iść na studia psychologiczne, opanować jogę, przebiec maraton. Ale czas minie, w pracy, w zgiełku, bez powrotu. A co zostanie? Frustracja z powodu niewykorzystanej szansy czy dyplom z wyróżnieniem i mnóstwo zdobytych medali? To zależy od Ciebie.

Jak pomóc sobie w spełnieniu trzeciej obietnicy? Policz swoje marzenia: oblicz koszty finansowe i czasowe, przekształć swoje marzenia w konkretną listę celów i warunków niezbędnych do ich osiągnięcia. Poszukaj osób o podobnych poglądach. Każdy wartościowy cel to długa podróż i dopiero po jej przebyciu uświadamiamy sobie, że działanie jest ważniejsze od punktu docelowego.

Główne zdjęcie: zazerkalye.info