Wybierając roślinę doniczkową zawsze zwracamy uwagę na wygląd liści i kwiatów oraz kształt. Ale każda roślina ma swoją indywidualną energię, która wpływa na kondycję człowieka. Piękna roślina doniczkowa to przede wszystkim odpowiednie warunki pielęgnacji i utrzymania. Nawet drobne błędy w pielęgnacji mogą spowodować pojawienie się brązowych plam lub wysuszenie końcówek lub krawędzi liści. Ważną rolę odgrywają również temperatura i wilgotność w pomieszczeniu. Aby Twoje kwiaty rosły pięknie, wspaniale i były przyjemne dla oka - posłuchaj rad doświadczonych florystów! Te wskazówki z pewnością pomogą Ci zasadzić na parapecie wspaniały kwitnący ogród!

Woda jest główną podstawą życia wszystkich roślin. Sposób podlewania powinien być indywidualny dla każdego rodzaju rośliny. Rośliny domowe również powinny być dobrze karmione, jeśli chcesz mieć piękne kwiaty i bujne liście.

1. Cukier. Najbardziej naturalny sposób nawożenia kwiatów w pomieszczeniach. Cukier rozkłada się na glukozę i fruktozę. To glukoza czyni cuda. Jest źródłem energii dla wszystkich ważnych procesów roślin. Aby przygotować taki nawóz, musisz rozcieńczyć 1 łyżkę cukru w ​​0,5 litra wody lub po prostu posypać ziemię cukrem w doniczce, a następnie polać wodą.

2. Olej rycynowy. Idealny dla roślin kwitnących. Będziesz potrzebował 1 łyżeczki oleju rycynowego na 1 litr wody. Przy stosowaniu oleju rycynowego rośliny rosną szybciej, pięknie kwitną i nie chorują.

3. Popiół drzewny. Floryści polecają go w profilaktyce chorób roślin. Najczęstszym sposobem użycia popiołu jest dodanie go do płynu. Niewielka ilość, zwykle 100-150 gramów popiołu drzewnego jest rozcieńczana w wiadrze z wodą, a następnie wymieszana i nawóz jest gotowy. Stosuj popiół nie częściej niż 1 raz w miesiącu.

4. Skórki granatów lub dowolnych owoców cytrusowych. Ten sposób jest zarówno środkiem leczniczym i doskonałym pokarmem. Skórki dowolnych owoców cytrusowych zalewamy wodą, zostawiamy na jeden dzień do nasycenia i używamy do podlewania.

5. Aspiryna. Co dwa miesiące dodaj tabletkę aspiryny do wody której używasz do podlewania kwiatów. Jedna tabletka - 1 litr wody. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, rośliny będą odporne na choroby, a ich liście będą miały bogaty zielony kolor. Pomoże to również zwiększyć tempo wzrostu roślin.

6. Sok z aloesu. Jest stymulantem biogennym pochodzenia roślinnego. Jest idealnym naturalnym stymulatorem wzrostu roślin. Użycie soku z aloesu pomoże w krótkim czasie wyhodować silną i piękną roślinę. Przygotowanie: jedną łyżeczkę soku rozcieńczyć w półtora litra wody.

7. Mleko. Mleko polecane jest nie tylko do podlewania (1 łyżeczka na 1 litr wody). Możesz również przetrzeć liście roztworem mleka i wody w stosunku 1:10. Po zmoczeniu wacika przygotowanym płynem raz w tygodniu przecieraj liście. Liście będą błyszczeć i odznaczać się pięknością i świeżością.

Aby rośliny domowe kwitły i rozwijały się, konieczne jest regularne przesadzanie. Podczas przesadzania rośliny otrzymują składniki odżywcze, a podczas wymiany gleby rozwija się system korzeniowy. Wiosna to najlepszy czas na przesadzanie.

Główne zdjęcie: binokl.cc