Dziś chcę się podzielić skutecznym sposobem prania ścierek kuchennych, może ktoś już o tym wie i z powodzeniem go stosuje, a ktoś inny nie wie i komuś może ta metoda się przyda.

W końcu problem ścierek kuchennych dla każdej gospodyni domowej jest bardzo istotny. W każdej kuchni bez wyjątku są brudne ścierki i wszyscy wiedzą, że brudzą się z niesamowitą prędkością i bardzo trudno jest utrzymać je w stałej czystości. Na przykład bardzo się cieszę, gdy ścierki są czyste, to mówi o kulturze samej gospodyni, a kiedy mnie chwalą i pytają, jak mi się to udaje, to ja zupełnie... nie będę się chwalić, sama rozumiesz o czym mówię...

W naszej rodzinie ta metoda żyje od wielu lat, dzięki czemu nie ma problemów z praniem ścierek kuchennych, zachowują swój kolor. Ta metoda jest bardzo łatwa i zupełnie niedroga, bez gotowania i prania w jakiś niewytłumaczalny sposób, znikają wszelkie plamy i uporczywy brud, a ścierki stają się czyste i białe, jak nowe. Nawet całkowicie „zniszczone” ściereczki są odbielane po kilku takich zabiegach.

Trudno powiedzieć, jak to się dzieje, ale faktem jest, że ta metoda działa świetnie na 5+ Jeśli jeszcze nie próbowałaś tej metody, polecam spróbować.

Do tego jest potrzebne:

  • Pojemnik do prania – np. wiadro
  • Proszek do prania – 4 łyżki - około połowy szklanki dowolnego proszku
  • Wybielacz (niedrogi proszek) – 2-3 łyżki
  • Olej roślinny – 2 łyżki
  • Woda (wrzątek) – 5 l

Zastosowanie:

Do tych celów mam specjalne wiadro emaliowane z pokrywką. Możesz zagotować wodę osobno, możesz od razu w wiadrze.

Jak tylko woda się zagotuje, dodaję do wody olej roślinny i dobrze mieszam, następnie dodaję proszek i wybielacz (kupuję Boss), wszystko dobrze mieszam, a następnie zanurzam ścierki, powinny być suche, nie trzeba ich wcześniej moczyć. Wyłącz palnik, zamknij pokrywę wiadra i pozostaw do całkowitego ostygnięcia.

To cała praca, tylko kilka ruchów. Zawsze wykonuję ten zabieg wieczorem, a rano pozostaje tylko wypłukać ścierki, które mienią się czystością i bielą. Jeśli chcesz, możesz wrzucić je do pralki, jeśli nie masz czasu lub jesteś zbyt leniwa, aby się tym bawić.

Główne zdjęcie: google.com