Proste i niedrogie warzywo, które stymuluje porost włosów.

Sok ziemniaczany jest uważany za łatwy i niedrogi sposób na stymulowanie porostu włosów, według Express.co.uk.

Zdaniem znawców medycyny naturalnej sok z ziemniaków nie tylko pomaga pobudzić pracę cebulek włosów, ale również nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, co korzystnie wypada na tle innych leków.

„Cykl porostu włosów z cebulek włosów trwa zwykle od dwóch do sześciu lat. W końcowej fazie włosy są w tzw. fazie spoczynku, a następnie po kilku miesiącach wypadają, po czym proces zostaje ponownie aktywowany. W celu przyspieszenia porostu włosów można stosować różnorodne biologiczne substancje czynne. Na przykład możesz użyć sprawdzonego produktu, takiego jak sok ziemniaczany ”- mówią brytyjscy eksperci.

Eksperci zalecają nałożenie niewielkiej ilości soku ziemniaczanego na skórę głowy, a następnie masowanie leczonych miejsc przez kilka minut. Naturalne składniki zawarte w kompozycji soku ziemniaczanego zapewniają odbudowę mikroflory skóry głowy, a sok zapobiega wypadaniu włosów z powodu kolagenu. Ponadto korzystne działanie wynika z bogatej w ziemniaki witaminy C.

„Witamina C okazała się bardziej korzystna dla porostu włosów niż wcześniej sądzono. Kwas askorbinowy bierze udział we wchłanianiu żelaza, a brak tego pierwiastka śladowego może być jedną z przyczyn problemów z włosami ”- mówią eksperci.

Główne zdjęcie: total.kz