Będzie to prawdziwa oda do banana: ten pyszny egzotyczny owoc jest uwielbiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Od dawna już nie jest transportowany przez morze, teraz rośnie w szklarniach.

Zdrowy, smaczny, nie wywołuje uczulenia, a także zawiera całe morze witamin i mikroelementów.

A tak przy okazji, dobrze jest karmić bananami nie tylko rodzinę i dzieci. Doskonale nadaje się do karmienia roślin. Tak, te same, które znajdują się w ciasnych doniczkach na parapecie.

Wystarczy karmić rośliny bananem, a ich wzrost będzie szybszy, a kwiaty będą większe, jasne i trzymać się znacznie dłużej niż zwykle.

Najważniejszym jest, aby zrozumieć metodę, aby naprawdę karmić kwiaty i nie rozmnożyć wszechobecnych muszek owocowych w doniczkach.

Jak wykorzystać banan jako nawóz?

W przypadku roślin potrzebujesz skórki, a nie miazgi. To prawdziwa koncentracja użytecznych elementów, w tym „wielka trójka” i wszystkie niezbędne komponenty obecne są w optymalnej kombinacji. Potas z fosforem, magnezem, azotem, żelazem i innymi pomoże w normalnym rozwoju roślin i spowoduje obfite kwitnienie.

Używanie skórek od banana nie może być prostsze. Wystarczy położyć kawałek skórki od banana na dnie doniczki przed wsypaniem do niego ziemi. Skórka zacznie się stopniowo rozkładać i uwalniać pierwiastki śladowe do gleby. Sadzonka będzie rosła i wchłaniała je wszystkie, otrzymując długotrwałe karmienie w miarę wzrostu.

  • Pokrój skórkę banana na małe kwadraty.
  • Ułóż warstwę drenażową na dnie doniczki i posyp glebą.
  • Na warstwie gleby połóż 5-7 kwadratów skórki banana, a na nie możesz posadzić roślinę.

To cała mądrość dotycząca nawożenia roślin na parapecie w domu. Najważniejsze jest podjęcie środków ostrożności, aby rośliny były zdrowe.

Sztuczka polega na tym, że skórka bananów może przenosić różne bakterie lub patogeny gnijące, rozprzestrzeniające się na młode korzenie, mogą bardzo szybko zniszczyć roślinę. Dlatego w celu zapobieżenia temu najlepiej umyć banany mydłem do prania, a nawet wytrzeć jakimś środkiem dezynfekującym.

Główne zdjęcie: optim1stka.ru