Choć młodszym czytelnikom naszego portalu umieszczanie ziemniaków w butach może się wydać co najmniej dziwne, jest to sprawdzona tradycyjna metoda na utrzymanie wysokiej jakości obuwia. Nie jest to jednak jedyny trik z ziemniakami w roli głównej – przed nami kolejne.

Kiedy okaże się, że wasze wymarzone buty są za małe, lub po prostu nie macie już w czym chodzić, waszym najlepszym przyjacielem będzie ziemniak. Kiedy buty są za małe, nie musicie już iść do szewca, by dokonał ich naprawy – wszystko jesteście w stanie zrobić sami, i to za pomocą ziemniaka .

Ziemniaki przydać się mogą przede wszystkim wtedy, gdy mamy za małe buty. Ziemniaki obieramy i oczyszczamy, a tak przygotowane następnie wkładamy do butów/buta Resztą zajmą się praktycznie same, lecz pamiętać należy o bardzo podstawowej sprawie – muszą one posiadać odpowiedni kształt. Sok, jaki zawarty jest w bulwie ziemniaka w doskonały sposób zwiększy i rozciągnie skórę.

Uwaga: ta metoda sprawdza się jedynie w przypadku skóry prawdziwej i zamszu – do butów wykonanych z materiału nie należy jej używać, ponieważ sok po prostu wsiąknie, tworząc mało estetycznie wyglądające plamy na powierzchni buta.

Ponadto, ziemniaki skutecznie niwelują przykry zapach z butów.

Po wyjęciu ziemniaków, buty należy ostrożnie przetrzeć mokrą ścierką.

Skoro mowa tu o zbyt ciasnych butach, pragniemy podzielić się jeszcze jednym tipem, jaki mamy.

Zdaniem niektórych, bardzo podobny efekt uzyskamy stosując alkohol i denaturat. Gazetę wystarczy zamoczyć którymś z tych płynów (tak by nie kapało) a następnie ostrożnie włożyć ją do buta. Podkreślamy jednak, że stosować tę metodę można tylko do butów czarnych.

W przypadku butów wykonanych z prawdziwej skóry, najbardziej znaną metodą jest ta wykorzystująca parę wodną. Buty stawiamy tak, by para wodna z czajniczka gotującej się wody leciała bezpośrednio do środka butów. Następnie po kilku godzinach tak przygotowane buty zostawia się na kilka godzin, aby następnie buty te ubrać na stopy i pochodzić w nich kilka godzin.

Jeśli zależy ci na jeszcze większym efekcie, możesz zdecydować się na zakup grubszych skarpetek.

A jakie sposoby na zbyt małe buty znasz Ty?

Główne zdjęcie: kobieta.onet.pl