Spraye o zapachu płatków róż, porannej świeżości i morskiej bryzy można dziś zobaczyć w prawie każdym domu. Jednak niewiele osób wie, jakie szkody wyrządzają te pozornie nieszkodliwe odświeżacze powietrza.

Za przyjemnym zapachem kryje się wiele toksycznych chemikaliów, takich jak fenol, formaldehyd i ftalany! W zamkniętym pomieszczeniu wszystkie te czynniki rakotwórcze łatwo dostają się do organizmu przez płuca, a nawet przez skórę.

Aby zachować bezpieczeństwo, możesz stworzyć naturalny odświeżacz. Jego przyrządzenie zajmie kilka minut, a korzyści będą nieocenione.

W końcu nie tylko wypełni zapachem mieszkanie czy samochód, ale także pomoże zneutralizować różne nieprzyjemne zapachy, ochroni ubrania przed molami. A co najważniejsze, nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu!

JAK ZROBIĆ DOMOWY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA

Piękne słoiki, które wydają się zbędne, ale szkoda je wyrzucić, z powodzeniem można wykorzystać jako pojemniki do odświeżacza z sodą. Dlaczego właśnie z sodą? Właśnie dlatego, że jest w stanie zabić różne przykre zapachy przez dość długi czas. To właśnie ta cecha sprawia, że ​​soda jest doskonałą bazą do tworzenia środka zapachowego.

BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ

  • 1-2 małe piękne słoiki z pokrywkami
  • Soda oczyszczona
  • Olejek eteryczny lub mieszanka różnych olejków eterycznych

PRZYGOTOWANIE

Nasyp 1-centymentrową warstwę sody oczyszczonej na dno słoika.

foto: takprosto.cc

Dodaj 7-12 kropli olejku eterycznego.

foto: takprosto.cc

Słoik szczelnie zamknij pokrywką lub kawałkiem folii i dobrze wstrząśnij zawartością.

Zrób kilka małych otworów w wieczku używając np. gwoździa i młotka.

foto: takprosto.cc

Zamknij słoik pokrywką z otworami. Aromat sody oczyszczonej i olejku eterycznego jest gotowy!

foto: takprosto.cc

Nie musisz zamykać słoika pokrywką, ale postaw na jego dnie świeczkę. Świeca podgrzeje powietrze w słoiku i wzmocni aromat.

ODŚWIEŻACZ Z AROMATEM KAWY

Lubisz zapach kawy? To aromat kawy sprawi, że Twój dom stanie się jeszcze bardziej przytulny, wypełniając go niewyobrażalnie pysznym aromatem kawy.

Można to zrobić dosłownie w ciągu kilku minut. Aby to zrobić, musisz wypełnić piękne talerze, szkatułki lub małe wazony palonymi ziarnami kawy i umieścić je w całym domu.

foto: takprosto.cc

ODŚWIEŻACZ Z AROMATEM POMARAŃCZY

Pomarańcze, cytryny i inne owoce cytrusowe są również doskonałą bazą do tworzenia aromatu. Nie tylko ozdobią wnętrze, ale będą też doskonale działać przeciwzapalnie.

foto: takprosto.cc

BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ

  • 1 pomarańcza
  • 3-5 kropli pomarańczowego olejku eterycznego
  • 1 łyżeczka mielonego cynamonu
  • 2 laski goździku

PRZYGOTOWANIE

Użyj ostrego noża, aby odciąć górę pomarańczy.

Ostrożnie usuń całą miazgę łyżeczką.

Do pomarańczy wrzuć cynamon, goździki, dodaj kilka kropel pomarańczowego olejku eterycznego. Umieść gotowy odświeżacz w pomieszczeniu.

Naturalny odświeżacz powietrza stworzony własnymi rękami pomoże stworzyć niepowtarzalny klimat w Twoim domu. Wybierz spośród różnych zapachów najbardziej odpowiedni i przyjemny - zapach Twojego domu.

Główne zdjęcie: takprosto.cc