Składniki:

  • Ziemniaki (średnie) – 3 szt

  • Olej roślinny

  • Sól, cukier

Żadnych niezwykłych składników. Wszystko jest proste, ale nie tak szybkie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

foto: google

Pierwszym krokiem jest pokrojenie ziemniaków na równe kawałki. Tym, którzy mają specjalne tarki, będzie łatwiej.

foto: google

Idealne kawałki w kształcie księżyca. Wydaje się, że nam się to udało. Nie zapomnij wrzuci ich do wody, aby ziemniaki nie zrobiły się czarne.

foto: google

Teraz przygotujmy marynatę. Aby to zrobić, weź dwa kubki wody i rozpuść w nim 1 łyżeczkę soli i 1 łyżeczkę cukru. Do tego należy wrzucić nasze plastry ziemniaków.

foto: google

Pozostaw w tej marynacie na 20 minut. Po tym czasie może się okazać, że woda zmętniała z powodu skrobi. Wylewamy wodę i kładziemy kawałki na ręczniku lub serwetkach.

foto: google

Wierzch pokryjemy również ręcznikami papierowymi, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci.

foto: google

Wysuszone ziemniaki wkładamy do zamrażarki na 1 - 1,5 godziny w celu całkowitego zamrożenia. Dzięki temu podczas smażenia otrzymamy ziemniaki, gdzie powietrze będzie chrupiące, a wnętrze będzie miękkie podobne do tłuczonych ziemniaków.

foto: google

Zamiast frytkownicy użyliśmy zwykłej patelni z olejem słonecznikowym. Potrzebujemy ok. 1-1,5 cm oleju, który podgrzewamy na maksymalnym ogniu do 180 stopni.

foto: google

W ciągu pierwszych 5 sekund olej będzie pryskał, możesz przykryć patelnię pokrywką. Smażyłem ziemniaki w dwóch etapach. W sumie zajęło mi to 7-8 minut, od czasu do czasu mieszając. Wydaje mi się, że przetrzymałem to trochę za długo, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na smak.

foto: google

Gotowe ziemniaki przełóż na sito, aby pozbyć się nadmiaru oleju. Dodaj trochę soli. I gotowe! Chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku. Polecam. Smacznie! Prawdę jest, że dużo tego nie zjesz!

Główne zdjęcie: google.com