Kiedy widzisz imię Karla Lagerfelda, pomyślałbyś pewnie, że chodzi o wygląd, modę i urodę. Ale nie tym razem. Chcę opowiedzieć trochę o tym, czego moim zdaniem brakuje współczesnym ludziom, aby być choć trochę szczęśliwszymi.

Życie każdego człowieka się różni, podobnie jak myśli, zainteresowania i preferencje. Ktoś np. preferuje zdrowy styl życia czy rozwój intelektualny w każdym wieku, a dla innych ważniejsze jest posiadanie pieniędzy, drogie ubrania itp.

Jednak obecnie społeczeństwo ma kilka problemów, które łączą wszystkich razem.

Po pierwsze, ludzie nie chcą żyć chwilą obecną. Często słyszę o tym, jak kiedyś wyglądało życie, kiedy na wszystko starczało pieniędzy i wszystko było dla ludzi... Ale życie się nie zatrzymało, ono toczy się dalej...

1. „Kiedy ludzie mówią o starych dobrych czasach, mówię im: „To nie są stare dobre czasy, to ty jesteś stary”. Osobiście nie mogę znieść starych, dobrych czasów. Wszystko, co jest dla mnie naprawdę ważne, dzieje się teraz”.

To jest jeden z głównych problemów. Każdemu zawsze brakuje czegoś z przeszłości. Trzeba starać się znaleźć coś dobrego w tym co mamy dzisiaj, bo jak można żyć inaczej?

I wszyscy czują się źle. Co jest głównym celem prawie wszystkich? Pieniądze!!! Każdy chce zarabiać więcej pieniędzy. I w tej pogoni za bogactwem wielu często zapomina o najważniejszym. Zapominają, żeby po prostu żyć.

Mam znajomego. Pracuje do późnych godzin wieczornych, zarówno w weekendy jak i w święta. Jego żona i syn prawie go nie widują. Jedyną dobrą rzeczą jest dochód. Mężczyzna zarabia bardzo dobrze, rodzina niczego nie potrzebuje, żyje im się lepiej niż wielu sąsiadom i znajomym. Ale prawda jest taka - odkąd urodził się syn, nie wiem ile dziecko widziało ojca, bo ten zawsze jest w pracy. I nie powiedziałbym, że jest zadowolony ze swojej pracy. Jest ciągle zestresowany i musi wszystko robić szybko i porządnie. Po prostu dobrze mu płacą. No i proszę. Nie jest zadowolony ze swojej pracy, nie widuje się z rodziną, a życie toczy się dalej...

2. „Powinieneś robić to, co czyni cię szczęśliwym. Zapomnij o pieniądzach czy innych pułapkach, które powszechnie uważa się za sukces. Jeśli jesteś szczęśliwy pracując w sklepiku na wsi, pracuj. Masz tylko jedno życie”.

Nie lubię krytykować innych ludzi, szczególnie ich inteligencji. Ale dzisiejszy trend jest taki, że niezbyt wykształceni ludzie zaczynają dosłownie narzucać swoje zdanie wszystkim innym. Na różnych forach, na portalach społecznościowych piszą o jakichś bzdurach i nie da się zmienić ich zdania, wytłumaczyć, że się mylą. Uparcie udowadniają wszystkim, że są mądrzejsi od wszystkich i nikt nic nie rozumie. Całkiem niedawno dziewczyna na pewnym forum przekonywała, że należy wycinać drzewa w mieście, bo są źródłem kurzu. Zaproponowała, by po prostu spojrzeć na liście, ile jest na nich kurzu i przekonywała wszystkich, że to właśnie tym kurzem wszyscy oddychamy. I byłoby też mniej pracy dla innych, gdyby było mniej drzew. Jeśli wytnie się drzewa, będzie znacznie łatwiej oddychać. Ogólnie rzecz biorąc, nie chciała słuchać. I takich osób jest bardzo dużo.

W dużej mierze wynika to z tego, że młodzi ludzie nie chcą się uczyć, nie chcą czytać książek. Spójrz na popularne filmiki w mediach społecznościowych - odzwierciedlają one inteligencję większości.

3. „Lubię czytać biografie, książki historyczne, filozofię i tym podobne. Ale robię to dla siebie. Nie po to, by ludzie mówili: „Och, jaki ten głupek jest mądry””.

4. „Mam więcej książek niż półek dla nich. Zresztą przeczytałem je wszystkie. Jestem jak Schwarzenegger, tylko ćwiczę mózg”.

Należy więcej czytać - to zrobi świetną robotę dla każdej osoby i dla całego społeczeństwa.

5. „Nie korzystam z Internetu. Nie mam Facebooka. Muszę rysować. Bawić się z Choupette. Spać. Dni są zbyt krótkie, by marnować je na coś innego”.

Mniej mediów społecznościowych i więcej prawdziwego życia jest tym, co może uczynić życie naprawdę szczęśliwym, pełniejszym i ciekawszym.

Główne zdjęcie: shkarec