Od każdej bierze to, co najlepsze i wciąż próbuje sprawdzić, czy może wziąć więcej bez ponoszenia konsekwencji...

Zdrada w związku często się zdarza. Jednak wielu mężczyzn, choć zdradza, to jednak pozostaje w małżeństwie. Dlaczego?

1. Czuje się winny.

Wie, że zrobił lub robi coś złego i ma poczucie winy z powodu tego, do czego może to doprowadzić. Może nie chce narażać swojej żony i rodziny na wszystkie problemy związane z rozwodem. Po prostu wstydzi się wziąć rozwód.

2. Nie chce zostać sam.

I nie chodzi tu tylko o brak kobiety u boku, ale o to, że będzie musiał sam dbać o siebie, o dom, gotować sobie jedzenie i tak dalej. Dlatego może zostać nawet w nieudanym małżeństwie.

3. Nie chce wyjść ze swojej strefy komfortu.

Nie chce zaburzać swojej rutyny, stracić przyjaciół, swojego otoczenia. Nie chce tego wszystkiego budować z inną osobą. Chodzi o przyzwyczajenie.

4. Jest pewien, że już nigdy nie zdradzi.

Może zdrada była przypadkowa, a może chciał spróbować, jak to jest, ale zdał sobie sprawę, że nie jest gotowy, by zrezygnować ze wszystkiego dla innej kobiety lub dla wolności. Może stało się to po kłótni lub w chwili słabości, ale jest pewien, że to się nie powtórzy.

5. Nie chce kłopotów z rozwodem.

Jeśli macie dużo wspólnego majątku, dzieci, jeśli rozwód to dużo papierkowej roboty, umów, koszty finansowe, to po co to robić, skoro można po prostu stwarzać pozory?

6. On po prostu lubi uczucie czegoś nowego.

Może lubi zdradzać żeby poczuć adrenalinę, coś nowego. Jest przekonany, że nie da się złapać. Tak czy inaczej, on wyraźnie nie ceni waszego związku.

7. Dzieci.

Tak, wiele osób nadal wierzy, że pozostanie w małżeństwie ze względu na dzieci jest właściwym rozwiązaniem. Jasne, rozwód jest trudny. Ale jeśli codziennie się kłócicie, wyraźnie się nie kochacie, zdradzacie - to jest gorsze niż rodzice, którzy żyją osobno, kochają dzieci i swoje życie.

8. Wszystko uchodzi mu na sucho.

Pozostaje w małżeństwie tylko dlatego, że udaje mu się zdradzać w tajemnicy. Cieszy się wszystkim: żoną, która jest w domu z dziećmi, i kochanką, z którą może się zabawić. To mu schlebia, czuje się chciany i chce sprawdzić, jak daleko może się posunąć, skoro może mu to ujść na sucho.

Taki człowiek po prostu pozostaje w małżeństwie do czasu, aż zostanie odkryta prawda o zdradzie i aż żona będzie chciała się rozwieść.

9. Nie ma planu B.

Zdradza i nie rozwodzi się, ponieważ nie wie, co ma robić, jeśli się rozwiedzie. Najwyraźniej nie chce się zastanawiać, co dalej, skoro jest zadowolony ze wszystkiego. Nie chce mieć więcej kłopotów i problemów.

10. Nie musi dokonywać wyboru.

Nikt nie postawił mu ultimatum: żona albo to znosi, albo nie wie, a kochanka nie domaga się, by cokolwiek zmienić. Od każdej bierze to, co najlepsze i wciąż próbuje sprawdzić, czy może wziąć więcej bez ponoszenia konsekwencji.

Główne zdjęcie: esotericblog