Myśli to materia, gdyż są wynikiem rzeczywistych procesów biochemicznych zachodzących w mózgu. Poprzez centralny układ nerwowy wpływają one na gruczoły dokrewne i hormony, wpływając na zmianę stanu naszego organizmu.

Sformułowana myśl zawiera w sobie wspomnienia, emocji, obrazy i wpływa na naszą aurę. Jest to delikatne i niebezpieczne narzędzie, niczym skalpel chirurga, który potrafi nie tylko leczyć, ale i ranić.

Aby go właściwie zastosować, należy określić przyczynę choroby, znaleźć odpowiednie słowa i wprowadzić się w trans nazywany stanem umysłu alfa, czyli podobny do autohipnozy.

Umiejętność odprężania się

Wieczorem, gdy nikogo nie ma w domu, włącz muzykę i zapal świecę na stole. Następnie połóż się lub usiądź wygodnie patrząc w stronę ognia, plecami opierając się o ścianę. Przez kilka minut patrz na płomień. Poczekaj, aż płomień świecy będzie stabilny i równomierny. Oznacza to, że jesteś spokojny. Zamknij oczy i poczuj, jak się rozluźniasz: najpierw stopy, potem kolana i biodra, ramiona, barki. Czujesz się komfortowo. Twój oddech jest równomierny.

Jeśli nagle czujesz niepokój, nie martw się, pozwól tym uczuciom zawładnąć tobą całkowicie, a natychmiast znikną. Jeśli czujesz się senny, twój niepokój zniknął, drzwi do twojego wewnętrznego świata są otwarte i jesteś gotowy do rozmowy z samym sobą.

Serce

Przyczyną choroby jest brak miłości. Nie kochasz siebie lub nienawidzisz kogoś bliskiego, dręczy cię poczucie winy za niewłaściwe zachowanie.

Objawia się to arytmią, kołataniem serca, ostrym bólem.

Uzdrowienie siebie za pomocą myśli

Słowo klucz: miłość

Wyznanie miłości do serca, a przez nie do siebie: „Kocham cię, serce, i daję ci poczucie spokoju, uwalniam cię od ciężaru, zdejmuję z ciebie odpowiedzialność”.

Wyobraź sobie swoje serce jako delikatną, złoto-różową kulę, która świeci jaskrawo, jest uśmiechniętą, która wznosi się coraz wyżej, zabierając cię ze sobą. Powtarzaj: „Widzę to wszystko, to prawda. Jestem kochana, czuję się lekko, jestem pełna energii i ciepła”.

Żołądek

Przyczyną choroby jest lęk i trudność w zaakceptowaniu tego, co nieuniknione, niezdolność do poradzenia sobie z nową sytuacją. Trudna do zrozumienia sytuacja lub uczucie, np. ślub syna lub złość na rodziców. Być może zadręczasz się z powodu tego, że ktoś Cię obraża lub krytykuje?

Objawia się bolesnymi skurczami, zgagą, nudnościami, bólem brzucha podczas posiłku lub bezpośrednio po nim. Uczucie ucisku. W ciężkich przypadkach możliwe nocne bóle w różnych miejscach.

Uzdrowienie siebie za pomocą myśli

Słowo klucz: odpoczynek

„Jestem spokojna, czuje się dobrze, ból znika, napięcie opuszcza moje ciało. Przechodzę do nowego etapu, radzę sobie z nieprzyjemną sytuacją. Już jej nie widzę. Jestem wdzięczna za wszystko, co się dzieje: lepiej rozumiem siebie, staję się mądrzejsza. Mam już to za sobą i idę dalej. Kocham życie, pyszne jedzenie i jestem wdzięczna mojemu żołądkowi, że zapewnia mi tę przyjemność”.

Wyobraź sobie szeroką, spokojną rzekę i utrzymuj ten obraz w głowie jak najdłużej.

Jelita

Przyczyną choroby jest ucieczka od odpowiedzialności. Twoje ciało cierpi z powodu Twojej nieśmiałości. Masz tendencję do udawania, że wszystko jest w porządku i przymykania oczu na pewne nieprzyjemne cechy swojej osobowości, do zaprzeczania temu, co oczywiste.

Objawia się bólem w okolicy pępka, na przemian zaparciami i biegunkami. Zapalenie jelita grubego, czasem dochodzi do choroby wrzodowej.

Uzdrowienie siebie za pomocą myśli

Słowo klucz: potrafię

Musisz przyzwyczaić się do poczucia odpowiedzialności za swoje życie: „Mogę i potrafię. Poradzę sobie z każdą sytuację życiową. Zrobię wszystko co do mnie należy, wszystko skończy się dobrze. Jestem szczęśliwa i czuje się dobrze”.

Wyobraź sobie rzekę, zobacz jak strumień radzi sobie z każdą przeszkodą i wszystko to się dzieje pod błękitnym niebem.

Zaparcia

Spowodowane nieumiejętnością zostawienia przeszłości za sobą.

Objawia się zaburzeniem oddawania stolca, bólem brzucha po lewej stronie na dole, bólem głowy.

Uzdrowienie siebie za pomocą myśli

Słowo klucz: wyzwolenie

„Wszystko co zbędne opuszcza moje ciało. Wszystko co zatruwa moje życie. Pozbywam się wszystkiego co jest przestarzałe, utrudnia rozwój i niszczy moje życie. Świetlana przyszłość przede mną”.

Nerki i pęcherz moczowy

Przyczyną choroby jest lęk. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteś utalentowany, cierpiąc z powodu sprzeczności między niezależnością a lękiem przed wyrażeniem swoich myśli i ujawnieniem swojego talentu. W twoim życiu dominuje słowo „nie wolno”.

Objawia się skurczami w podbrzuszu i częstym, bolesnym oddawaniem moczu oraz dyskomfortem w dolnej części pleców.

Uzdrowienie siebie za pomocą myśli

Słowo klucz: można

„Kocham siebie. Wiem, jak się zachowywać. Wszystko we mnie jest piękne. Jestem geniuszem, bardzo utalentowanym, wyjątkowym człowiekiem, każdy to dostrzega, każdy zauważa. Wszystko jest mi dozwolone. Z łatwością radzę sobie z zadaniami. Kocham swoje ciało i mogę korzystać ze wszystkich przyjemności życia”.

Choroby nowotworowe

Spowodowane brakiem sił witalnych.

Objawia się osłabieniem, brakiem apetytu, nudnościami, kiepskim nastrojem, zaburzeniem snu.

Uzdrowienie siebie za pomocą myśli

Podobnie zresztą jak w chorobach poszczególnych narządów. Ponieważ jednak przyczyną choroby jest brak energii, trudno oczekiwać, że w osłabionym organizmie otworzą się cudowne źródła siły życiowej, tak potrzebne do uzdrowienia siebie za pomocą myśli. Można próbować, gdyż takie przypadki zdarzają się, ale bardzo rzadko.

Wskaźnik skuteczności leczenia

Podczas sesji zaczynasz mimowolnie się uśmiechać. Po sesji utrzymuje się uczucie ciepła w rękach, stopach i okolicy narządu, który Ci dokucza. Bolesne odczucia znikają lub ustępują.

Jak często

W zależności od intensywności bólu i nasilenia dolegliwości. Zazwyczaj raz dziennie przez 15-20 minut. W przypadku nowotworu - pięć do siedmiu razy dziennie przez 10-15 minut.

Kiedy nie należy próbować

Choroby zakaźne: grypa, zapalenie płuc, dur brzuszny, zapalenie wątroby), zapalenie kości (bakteryjne zapalenie stawów).

Główne zdjęcie: kakao.im