Trudne życie Keanu Reevesa sprawiło, że ma więcej człowieczeństwa wobec otaczających go ludzi. Te ciekawostki z biografii słynnego aktora cię zszokują:

Urodził się w trudnej rodzinie: jego ojciec został aresztowany za sprzedaż narkotyków, gdy Keanu miał 12 lat, a matka była striptizerką. Jego rodzina przeprowadziła się do Kanady, gdzie miał kilku przybranych ojców. Patrzył, jak umiera jego dziewczyna. W planach mieli ślub, ale dziewczyna miała wypadek samochodowy. Jakiś czas przed śmiercią dziewczyna Keanu poroniła i stracili dziecko. Teraz Keanu boi się poważnego związku i nie myśli o tym by mieć dzieci.

Jest jedyną gwiazdą Hollywood, która nie posiada własnego domu. Mówi: „Mieszkam w zwykłym mieszkaniu i wszystko mam na wyciągnięcie ręki, nie widzę sensu kupowania domu, który będzie pusty”.

foto: misstits.co

Jego najlepszy przyjaciel River Phoenix zmarł z powodu przedawkowania narkotyków. W tym samym czasie ojciec Keanu został aresztowany za sprzedaż narkotyków. Jego młodsza siostra chorowała na białaczkę, dlatego przekazał 70% wynagrodzenia z filmu „The Matrix” na leczenie siostry i na fundusz walki z białaczką w szpitalu, w którym była leczona. Teraz już wyzdrowiała.

Na któreś urodziny kupił sobie tylko babeczkę, usiadł w parku i jadł ją. Wszystkim fanom, którzy przechodzili obok i witali się z nim, proponował kęs swojej babeczki. Nie ma żadnych drogich i stylowych ubrań, nie ma ochrony. Na pytanie: „Dlaczego jest smutny”, odpowiedział: „Ty potrzebujesz do życia szczęścia, ale ja nie...”.

Główne zdjęcie: misstits.co