„Przestałem cię kochać” – tych słów boi się każda kobieta, zwłaszcza zamężna.

Wszystko zaczęło się tak pięknie, kobieta oddała ukochanemu całą siebie, urodziła dziecko, stworzyła komfort w domu i dobrze wygląda, a jednak jej mąż postanowił odejść. Szkoda, że ​​nie można przewidzieć przyszłości związku. Nikt nie jest bezpieczny przed rozwodem, a mogą do tego doprowadzić wiele powodów: od banalnego nieporozumienia po fakt, że jeden z partnerów po prostu przestał kochać. Ale dlaczego tak się dzieje?

Jeden z mężczyzn zamieścił na swojej stronie w mediach społecznościowych wyjaśnienie, dlaczego opuścił żonę, z którą mieszkał przez 8 lat i wychowuje syna. W swojej decyzji o odejściu obwinia żonę i uważa, że ​​w większości przypadków to kobiety zmuszają mężczyzn do wnoszenia pozwu o rozwód. Opowiemy dziś o kluczowych punktach takiej decyzji.

Nie musisz być psychologiem ani ekspertem w budowaniu relacji, aby zrozumieć, że uczucia mężczyzny ostygły, a zainteresowanie całkowicie zniknęło. Najważniejsze, aby od razu to zauważyć i spróbować rozwiązać zaległe problemy. Jeśli mężczyzna rzadziej spędza z tobą czas pod jakimkolwiek pretekstem, jest ciągle zły, nie dotrzymuje obietnic i nie próbuje polepszyć twojego życia, jego uczucia prawdopodobnie ostygły.

5 typowych błędów popełnianych przez kobiety, które prowadzą do rozpadu rodziny

  1. „Coraz częściej przemawiała do mnie rozkazującym tonem. Czuje się, jakbym był jej psem, który musi robić wszystko na polecenie. Żadnej prośby, a tym bardziej wdzięczności. Owszem, czasami może tak być – każdy ma swój własny limit cierpliwości, ale na bieżąco… To jest bardzo irytujące”.

  2. „Zamiast wywoływać emocje i nastrój w związku (jak powinna kobieta), żona utrudniała życie i stwarzała problemy tam, gdzie ich nie było. Zawsze musisz być w jakimś napięciu, nawet w domu”.

  3. „Nie odgradzaj mężczyznę od swego ciała! Życie intymne nie jest środkiem manipulacji. Poza tym kobieta też tego potrzebuje. Jeśli często karzesz go w ten sposób lub dostajesz to, czego chcesz tylko przez łóżko, mężowi to się znudzi. Właśnie to zdarzyło się ze mną… Jeśli nie dostaję czegoś od żony, to zawsze znajdę na stronie”.

  4. „Tak często słyszałem, że mężczyzna jest winien kobiecie i to, i to, i tamto… Zgadzam się z tym. Jednak kiedy zamiast inspiracji żona zarzuca tylko, że nie ma pieniędzy, że mąż jej koleżanki podarował lepszy prezent, a inna koleżanka ma nowe futro... To po prostu jest nie do zniesienia. Mógłbym zrobić wszystko dla mojej żony, gdyby ona choć trochę mnie wspierała i motywowała w trudnych chwilach i nie narzekała. A nawet kiedy wszystko jest w porządku, nie ma z jej strony radości ani pochwały, niby tak właśnie i powinno zawsze być”.

  5. „Żona żądała wszystkiego, co najlepsze, ale sama nie starała się być najlepsza. Mam dreszcze na widok starych majtek z dziurami i rozciągniętych na kolanach dresów! Tak, uważam, że w domu żona również powinna wyglądać perfekcyjnie i nie nosić czegoś, co jest stare lub poplamione. A piękną bieliznę warto zakładać nie tylko w dni świąteczne”.

Tego mężczyznę można nazwać zbyt wymagającym, ale on sam jest przekonany, że takie przesłanie uratuje niejedną rodzinę. Uważamy, że w związku zawsze jest dwóch winnych. Na przykład możesz porozmawiać ze swoim współmałżonkiem o swoim stanie emocjonalnym, spokojnie omówić zachowanie obojga i postarać się być bardziej uważnym i tolerancyjnym. Jednak mąż doprowadził wszystko do wrzenia i rozwód.

Powiedz nam w komentarzach, jeśli zgadzasz się z opinią tego mężczyzny. Szczególnie interesujące jest to, czy inni przedstawiciele silniejszej płci podzielają ten punkt widzenia. A także udostępnij ten artykuł swoim znajomym w sieciach społecznościowych!

Główne zdjęcie: volkovysk.by