Wielu nadal chce, aby kobieta nie potrzebowała zbyt dużo, była łagodna i pracowita. To wtedy mężczyźni nie będą znikać. Co prawda, wtedy zaczną znikać kobiety. Ale to już zupełnie inny temat...

Ankieta jest na pewno ciekawa, a wnioski bardzo proste...

Przeczytałam na jednym z portali wyniki ankiety na temat: panowie, z jakich powodów jesteście gotowi zostawić swoją kobietę? Wyniki uznałam za interesujące. Okazuje się, że zostały wyróżnione trzy czynniki.

Czynnik pierwszy. Kobieta jest leniwa

Czynnik drugi. Kobieta ciągle irytuje i wkurza.

Czynnik trzeci. Kobieta liczy na prezenty.

Ciekawostką jest to, że „lenistwo” nie dotyczyło wyglądu kobiety czy braku chęci do rozwoju - tu wszystko było dobrze. Przez lenistwo należało rozumieć nieodpowiednie prowadzenie domu. Sformułowanie to, oczywiście, brzmiało inaczej. Mężczyźni mówili o „niewykonywaniu obowiązków należących do kobiet” lub „nie sprzątaniu i nie gotowaniu w domu”. Ale ogólnie można zrozumieć sens.

Żona niechętna do podjęcia pracy na drugi etat była uważana przez niektórych za osobę nie nadającą się do małżeństwa. Wtedy mężczyzna wyruszał na poszukiwanie kobiety, która byłaby aż nazbyt szczęśliwa, aby „wypełnić swoje genetyczne przeznaczenie”. Najwyraźniej poszukiwał kobiety, która miała „chęć mycia toalet”, „instynkt macierzyński” i która uwielbiała gotować na kuchni po ciężkim dniu pracy.

A ty mówisz, że sylwetka, młodość...

Czynnik „ciągle irytuje i wkurza” jest jeszcze bardziej do przewidzenia. Przez to rozumiano uporczywe przypominanie o męskich obowiązkach w domu - remontach, naprawianiu sprzętów domowych i tak dalej. Albo po prostu niechęć do angażowania się w gospodarstwo domowe. Żonę, która uporczywie przypominała mężowi, że on też musi coś robić, również uważano za nieodpowiednią do małżeństwa. Jest to szczególnie zaskakujące, gdyż właśnie przeczytaliśmy wcześniej, że nierobienie tego, co kobieta powinna robić w domu, powoduje pewne konsekwencje. Jednak kobieta nie może po prostu położyć się na kanapie.

Z trzecim czynnikiem sytuacja wyglądała jeszcze prościej. Kobiety, które mówiły otwarcie o prezentach ze strony mężczyzn, były na bieżąco odrzucane. Albo dlatego, że były materialistkami, albo dlatego, że mężczyzna i tak nie zamierzał spełnić tych wymagań.

Wniosek z tego artykułu jest następujący. Wielu nadal chce, aby kobieta nie potrzebowała zbyt dużo, była łagodna i pracowita. To wtedy mężczyźni nie będą znikać. Co prawda, wtedy zaczną znikać kobiety. Ale to już zupełnie inny temat...

Główne zdjęcie: esotericblog