Jak rozpoznać, czy naprawdę wyróżniasz się z tłumu i czy osoba jest gotowa na to, by się odwzajemnić? Jak rozpoznać, czy Twój rozmówca darzy Cię sympatią?

Patrząc w lustro jesteś pewna, że wyglądasz dziś świetnie. Woda powoli spływa po twoim policzku, czujesz to, ale twoje myśli są gdzieś daleko. Zauroczenie to magiczny okres. Walka serca z umysłem powoduje gęsią skórkę. Gęsia skórka... to jedyna prawdziwa oznaka sympatii. Zauroczenie sprawia, że czujesz się zupełnie inaczej.

Czasami nawet najbardziej pewny siebie chłopak nie jest pewien, czy dziewczyna, która mu się podoba, czuje to samo. Zaś najładniejsza dziewczyna w mieście wie, że chłopak, który jej się podoba, po prostu przechodzi obok. I to jest dziwne: wydaje się, że inni widzą w tobie coś cudownego, ale najważniejszy człowiek zachowuje się inaczej w twojej obecności. To bardzo boli. Tak bardzo...

W jaki sposób można zdobyć się na odwagę by to „sprawdzić”? Jak rozpoznać, czy naprawdę wyróżniasz się z tłumu i czy osoba jest gotowa na to, by się odwzajemnić? Zazwyczaj podczas rozmowy wszystko dzieje się bardzo szybko i nie ma czasu na rozważanie plusów i minusów, więc musisz zdać się na intuicję i doświadczenie życiowe. Potem zaczynasz żałować, ponieważ powiedziałeś coś głupiego, patrzyłeś w drugą stronę lub przegapiłeś szansę na pierwszy pocałunek.

Dzięki tym kilku oznakom rozpoznasz, że Twój rozmówca Cię lubi:

  1. Oczy są zwierciadłem duszy. Komunikując się z kimś, kto ci się podoba, zwróć uwagę na jego źrenice. Kiedy człowiek jest podekscytowany, to rozszerzają się. Kiedy ktoś Ci się podoba, nie możesz patrzeć mu prosto w oczy. Musisz w pewnym sensie „zerkać” co jakiś czas. Jest to pierwsza i najbardziej oczywista oznaka sympatii.

  2. Przelotny dotyk. Zawsze chce się dotykać osobę, która się podoba. Przyciąga do siebie, niczym „zakazany owoc”. Jeśli twój rozmówca próbuje stanąć blisko ciebie i dotknąć ciebie podczas rozmowy, jest to wyraźny znak zainteresowania tobą.

  3. Przypadkowe spojrzenie. Gdy wszyscy w towarzystwie zaczynają się śmiać po tym, jak ktoś powie coś śmiesznego, zawsze spojrzysz na osobę, która się podoba. Zwróć uwagę na to. Często pozwala zrozumieć pewne rzeczy.

  4. Wygląd. Zawsze chcemy pięknie wyglądać będąc obok osoby, która budzi nasze zainteresowanie. Niektórzy dotykają włosów, niektórzy zaczynają strzepywać kurz z marynarki, niektórzy ciągle dotykają guzik lub sprawdzają, czy kołnierzyk dobrze wygląda. Jednak dla każdej osoby ważne jest, aby wyglądać jak najlepiej.

  5. Szczery uśmiech. Jeśli naprawdę się podobasz osobie, to jej uśmiech jest zawsze symetryczny. Jeśli osoba uśmiecha się pokazując przy tym zęby, oznacza to, że jest przed tobą otwarta. Czuje się komfortowo w Twojej obecności i możesz bezpiecznie rozwijać relację w sposób, który jest dla Ciebie wygodny.

  6. Dotykanie jakiegoś przedmiotu. Jest to najczęściej oznaka sympatii u kobiet. Kiedy dziewczynie podoba się jej rozmówca, to jakby uwodzi go poprzez dotykanie różnych rzeczy (szklanka, biżuteria) lub części ciała: ust, nóg, rąk.

  7. Postawa otwarta. Kiedy ręce lub nogi partnera są skrzyżowane, oznacza to, że potrzebuje on ochrony czy zmian w życiu. Z kolei otwarta postawa sugeruje, że dana osoba jest gotowa do komunikacji. Wiedząc o tym można wyruszyć we właściwym kierunku.

  8. Problemy z komunikacją. Kiedy komunikujesz się z kimś, kto budzi twoje zainteresowanie, albo mówisz bzdury, albo zbyt długo zastanawiasz się nad tym co powiedzieć. Nie możesz wymyślić żadnego dobrego żartu. To może wyglądać głupio, ale z drugiej strony, czasami pomaga w rozwoju relacji.

Musisz kierować się sercem, a nie rozumem, jeśli chodzi o uczucia. Nie możesz zmusić siebie do kochania kogoś lub dbania o kogoś, na kim ci nie zależy. Możesz albo podziwiać i potrzebować tej osoby, albo nie wpuszczać jej do swojego życia. Nie ma innej możliwości. Nie musisz być Sherlockiem Holmesem, aby zrozumieć, czy Twój rozmówca jest Tobą zainteresowany. Wystarczy uważność i pewność siebie.

Nie przegap swojej szansy na bycie szczęśliwą osobą. Odwzajemnij uśmiech i bądź sobą.

Główne zdjęcie: cluber.com.ua