Opinia psychologa.

Istnieje mit, że kobieta potrzebuje więzi rodzinnych bardziej niż mężczyzna. Dlatego to ona doba o ognisko domowe, a mężczyzna tylko czerpie z tego korzyści i zwyczajnie zgadza się na rodzinę i małżeństwo.

Wcale tak nie jest. Psycholog Chris Norman uważa, że twierdzenie, iż kobiety zadowolą się wszystkim w imię małżeństwa i rodziny, jest wymysłem patriarchalnego społeczeństwa, które uchodzi w niepamięć.

Kobieta potrzebuje samorealizacji.

Chodzi o to, że kobieta potrzebuje się realizować. Ale ponieważ 50 lat temu ludzkość nie pozwoliła kobiecie na pełny rozwój w społeczeństwie, pozostawiono jej jedynie wybór rodziny.

Teraz świat się zmienia i większość kobiet nie jest gotowa rzucić pracy, tylko dlatego, że mężczyźni tego chcą.

Kobieta potrzebuje dzieci.

Kobieta chce być matką i mieć dzieci. Ale teraz nie trzeba mieć rodziny, aby osiągnąć ten cel.

Brak męża, ale posiadanie dziecka czasami bardzo ułatwia życia. Bo wielu mężczyzn nie chce sobie uświadomić, że rodzina to praca dla dwóch osób, a nie hotel „all inclusive”, w którym można siedzieć spokojnie na kanapie, podczas gdy kobieta krząta się po domu.

Kobieta potrzebuje pieniędzy.

Nasze babcie często mieszkały z mężczyznami, ponieważ potrzebowały środków do życia. W końcu tylko mężczyzna mógł pracować na pełen etat.

Dziś kobiety są w stanie same zarabiać. I to lepiej niż mężczyźni! Argument ten więc nie ma prawa bytu w naszym świecie.

Istnieją oczywiście niesamowicie bogaci mężczyźni, dla których kobiety są gotowe zrobić wiele. Ale szczerze mówiąc, takich mężczyzn można policzyć na palcach.

Kobieta potrzebuje miłości.

Bez wątpienia kobieta potrzebuje czuć miłość, troskę i czułość. Tak samo jak mężczyzna. Ale nie musi w tym celu zakładać rodziny.

Psycholog Chris Norman jest przekonany, że kobiety są dziś znacznie mniej skłonne do przymykania oka na złe traktowanie, wybaczania zdrady i tolerowania innych rzeczy, które kiedyś były „standardem”. Kobiety pragną miłości, a nie tylko osobnika płci męskiej gdzieś obok, aby inni myśleli, że wszystko u niej dobrze.

Kobieta w dzisiejszych czasach nie potrzebuje związku i rodziny w sposób, do którego były przyzwyczajone starsze pokolenia. To czego kobieta potrzebuje to dobry partner, przyjaciel i namiętny kochanek. Są to zupełnie inne wartości niż wtedy, kiedy związki i małżeństwa budowano wokół sprzątania domu i gotowania.

Kobiety potrzebują partnera, który również ma na celu włożenie wysiłku w związek i dla którego więź rodzinna jest czymś duchowym i wartościowym, a nie tylko miejscem do zaspakajania podstawowych potrzeb. Rodzina w swojej starej formie nie jest już potrzebna kobietom, — przekonuje Chris Norman.

Główne zdjęcie: kakao.im