20 wspaniałych i mądrych cytatów pięknej Jolie

Olśniewająco piękna kobieta, jedna z najbardziej znanych aktorek świata, niezwykle troskliwa matka, Ambasador Dobrej Woli ONZ - Angelina Jolie stała się prawdziwym symbolem kobiecości, siły charakteru i dobroci.

Jej życie nie zawsze tak wyglądało: młodości Angeliny towarzyszyły niebezpieczne zainteresowania, narkotyki, przelotne związki i rozwiązły styl życia. Ale być może właśnie dzięki tym próbom nauczyła się doceniać dobro, mieć współczucie i miłość, a teraz uczy tego cały świat.

Oto 20 cytatów Angeliny Jolie wypełnionych jej niesamowitą mądrością.

1. Szalona miłość szybko przeminie, a miłość dwojga szaleńców nigdy!

2. Kiedy robisz coś dla innych z serca, nie oczekując wdzięczności, ktoś zapisuje to w księdze przeznaczenia i zsyła szczęście, o którym nawet nie marzyłeś.

3. W związku musisz dać tyle wolności, że druga osoba sama chce być przy tobie więcej i więcej. Miłość jest wtedy, gdy nie trzymasz się kurczowo osoby, ale zawsze dajesz jej prawo wyboru...

4. Nasze wyobrażenia o tym, jak powinno być, powstrzymują nas od cieszenia się tym, jak jest.

5. Miłość jest wtedy, gdy dajesz i chcesz dać jeszcze więcej.

Pasja jest wtedy, gdy bierzesz i chcesz brać jeszcze więcej.

6. Kiedy ktoś cię kocha i kiedy uszczęśliwiasz kogoś, nagle czujesz się jak najpiękniejsza osoba na świecie.

7. Bez względu na to, jak silna jest kobieta, czeka na mężczyznę silniejszego od siebie... I nie na to, by ograniczył jej wolność, ale na to, by dał jej prawo do bycia słabą.

8. Lubię dorastać, stawać się dojrzałą, a więc i rozsądną. Wszystkie wydarzenia, które dzieją się w moim życiu, postrzegam teraz łatwiej.

9. Potrzebuję silnego mężczyzny, nieskazitelnie silnego pod każdym względem i żeby miał jedyną słabość - mnie.

10. Dzieci są naszą słabością i naszą siłą. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić, co by się ze mną stało, gdyby któremuś z nich coś się stało. Można o mnie powiedzieć i napisać najgorsze rzeczy, ale kiedy wracam do domu, widzę moje dzieci i czuję ich miłość, czuję, że jestem najważniejszą osobą na świecie.

11. Miłość jest wtedy, gdy życzysz jak najlepiej osobom, które kochasz, gdy stawiasz ich interesy i dobro ponad swoje własne, zawsze.

12. Nigdy nie należy szukać winy, należy żyć nie raniąc nikogo, nie oceniając innych ludzi i być całkowicie wolnym.

13. Zawsze myślałam, że wyglądam jak głupia lalka z wielkimi ustami i ciasno upiętymi włosami. W końcu dorastasz i zdajesz sobie sprawę, że musisz zaakceptować wszystkie rzeczy o sobie. A potem całujesz swojego ukochanego i zdajesz sobie sprawę, do czego służą te usta.

14. Niczego nie żałuję. Nigdy nie żałowałam. I nie wierzę w dobre właściwości żalu. Dopóki żałujesz, wstydzisz się siebie. Dopóki się wstydzisz, jesteś w klatce.

15. Kochamy kogoś nie dlatego, że wreszcie spotkaliśmy ideał, ale dlatego, że zobaczyliśmy go w kimś nieidealnym.

16. Myślę o śmierci bardziej niż inni ludzie, to pewnie dlatego, że kocham życie bardziej niż oni.

17. Żyje uczuciami, a odczuwanie sercem to najlepsza rzecz, jaką może zrobić człowiek.

18. Czasami myślę, mój mąż jest tak niesamowity, że nie wiem, dlaczego jest ze mną. Nie wiem, czy jestem wystarczająco dobra. Ale jeśli sprawiam, że jest szczęśliwy, to jestem spełniona.

19. Nie mam wielu bliskich przyjaciół, którym mogłabym się zwierzyć. Więc samotność jest też czasem godnym towarzyszem.

20. Liczy się nie to, kto był z tobą od początku, ale kto będzie z tobą do końca.

Główne zdjęcie: lifedeeper