"Nasze przeznaczenie nie może być i nie będzie wyznaczane przez innych”.

Jak powinniśmy postępować z tymi, którzy snują przeciwko nam intrygi i próbują podłożyć nam kłody pod nogi? Sięgnę do wypowiedzi osoby, która stała u źródeł powstania Izraela, czyli premier tego właśnie państwa, Goldy Meir.

Jak postępować z łajdakami? Należy zrozumieć jedną prostą rzecz!

"Człowiek, który traci sumienie, traci wszystko".

Na początek warto zrozumieć, kim jest łajdak. Golda Meir uważa, że jest to osoba, która jest zdolna do zdrady i tchórzostwa. Podłość to cwaniactwo i słabość w jednej postaci.

Chodzi o to, że łajdak nigdy nie przyznaje się do tego, że nim jest. Osoba podła jest zdolna do zdrady i podporządkowania się, krzywoprzysięstwa i zmowy.

Najgorsze jest to, że czasem nie można się spodziewać kolejnego "podstępu" ze strony łajdaka.

Wydaje ci się, że znasz człowieka i wierzysz w jego dobre intencje. A potem dziwisz się, kiedy pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Co zrobić, gdy znajomość z taką osobą jest nieunikniona? Należy zrozumieć jedną prostą rzecz!

Warto pamiętać, że tchórz postępuje podle, gdy uświadamia sobie, że osoba, której robi złośliwości, jest od niego porządniejsza i "moralnie lepsza". Jeśli jesteś upokorzony, to znaczy, że masz coś, czego nie ma prowokator. Sumienie, przyzwoitość i uczciwość!

A łajdak zawsze pozostanie łajdakiem. Na takie osoby mówi się: „Wilk w owczej skórze”. Czuje swoją bezsilność i niższość obok porządnego i uczciwego człowieka.

Podłość jest tym samym, co uraza i zemsta, to wszystko ogniwa jednego łańcucha. Ich podstawą jest poczucie strachu. Strachu przed czymś lub kimś, przed samym sobą.

Musisz ograniczyć swoją komunikację z takimi ludźmi. Staraj się unikać wszelkich kontaktów z nimi. Po prostu "zrób czystki”. Przebywaj z porządnymi i miłymi ludźmi, z tymi, którzy nie są zdolni do "podstępnych sztuczek".

Dlaczego nie możesz żyć tylko dla siebie?

"Nasze przeznaczenie nie może być i nie będzie wyznaczane przez innych”.

Dlaczego nie możesz żyć tylko dla siebie? No dlaczego nie, zapytacie. Przecież sam zapracowałem sobie na to co mam. Czy nie uważasz, że to jest jakieś takie bez sensu i nudne?

Rozejrzyj się wokół siebie, świat nie musi kręcić się tylko wokół ciebie. Jeśli masz możliwość pomóc potrzebującym, zrób to. Uwierz mi, że na nagrodę nie będzie trzeba długo czekać.

Nasz świat jest ciekawy. Dobro zawsze wraca. Oczywiście, robienie dobrych uczynków ze złą intencją nie jest konieczne. Dobre rzeczy trzeba robić bezinteresownie. Z czasem stanie się to nawykiem. Życie tylko dla siebie to szczyt egoizmu i cynizmu.

Golda Meir uważała, że kiedy tylko jest to możliwe, należy robić co się da, aby pomóc tym, którzy są bezsilni. Tak właśnie powinniśmy postępować, jednocześnie pamiętając, że jest to zachowanie bardzo godne i szlachetne.

Główne zdjęcie: podumay.info