Jak odróżnić osobę zarozumiałą od tej, która jest pełna szacunku? Istnieje błędna opinia, że ludzie, którzy mają szacunek do siebie i innych, są zarozumiali.

Jaka jest różnica? Osoba, która jest pełna szacunku, może zachowywać się powściągliwie, ale nigdy nie będzie obrażać, poniżać człowieka lub jego osiągnięcia. Dotyczy to również wyglądu.

Człowiek zarozumiały próbuje się „bronić”. Zawsze próbuje w ten sposób coś ukryć.

Cytat:

Nie da się mianowicie zaprzeczyć, że jest on trochę ograniczony i w związku z tym trochę zarozumiały”.

Głupota nie jest jedynym powodem. Człowiek po prostu boi się, że swoimi działaniami zniszczysz jego świat. Trzyma cię na dystans od tego świata i swoich złudzeń na temat siebie.

Chodzi tu o brak pewności siebie. Czasami człowiek zarozumiały ukrywa rzeczy, które mogą zranić innych ludzi. Zazwyczaj jest to cierpienie psychiczne.

Człowiek, który jest pełen szacunku, zachowuje się zupełnie inaczej. Szanuje Twoją przestrzeń i wymaga tego samego. Szacunek jest ważny. Ten, kto szanuje siebie, powoduje, że inni go również szanują. Człowiek zarozumiały próbuje manipulować i wymuszać szacunek do siebie.

Słabi muszą ratować to, co pozostało, dlatego próbują być zarozumiali. Jednak nie w stosunku do wszystkich osób. Podporządkowują się tym, którzy mają władzę.

Jak zachowywać się wśród takich ludzi?

Jeśli masz szacunek do siebie, to nie będziesz miał żadnego problemu.

Główne zdjęcie: podumay.info