Miłość jest zawsze kluczem do wszelkiego rodzaju uzdrowienia. A drogą wiodącą do miłości jest wybaczenie.

Wybaczanie sobie i innym uwalnia nas od przeszłości. Wybaczenie jest odpowiedzią na prawie wszystkie nasze problemy. Kiedy nie możemy z czymś ruszyć z miejsca, zazwyczaj oznacza to, że musimy częściej wybaczać. Bardzo często się zdarza, że zatrzymuje nas coś, co ma bezpośredni związek z przeszłością.

Może to być żal, smutek, uraza, obawa lub wina, zarzuty, złość, obraza, czasami nawet chęć odwetu. Każde z wymienionych odczuć wywodzi się z braku wybaczenia, jest ODMOWĄ puszczenia w niepamięć i skupienia się na tym, co dzieje się tu i teraz. Miłość jest zawsze kluczem do wszelkiego rodzaju uzdrowienia. A drogą wiodącą do miłości jest wybaczenie. Wybaczenie rozwiewa urazę.

Ćwiczenie „rozwiewanie urazy”

Istnieje ćwiczenie na rozwiewanie urazy autorstwa Emmeta Foxa, które jest bardzo skuteczne. Zaleca on, aby „Spokojnie siąść, zamknąć oczy i zrelaksować ciało i umysł. Następnie wyobraź sobie, że siedzisz w zaciemnionej sali, a na scenie znajduje się osoba, do której czujesz największą urazę.

Może to być ktoś z przeszłości lub teraźniejszości, ta osoba może żyć, albo już nie. Gdy tylko wyraźnie zobaczysz tę osobę przed sobą, wyobraź sobie, że przydarza się jej coś dobrego, coś bardzo ważnego i przyjemnego dla niej. Wyobraź sobie, jak się radośnie uśmiecha!”.

Zatrzymaj ten obraz w swojej wyobraźni przez kilka minut, potem pozwól mu zniknąć. Z chwilą, gdy postać ta opuści scenę, postaw się sam na jej miejscu. Wyobraź sobie, że spotyka cię coś, co przynosi ci radość. Wyobraź sobie, że jesteś uśmiechnięty i szczęśliwy! Pomyśl, że Wszechświat pomaga wszystkim.

Powyższe ćwiczenie rozwiewa ciemne chmury urazy, które większość z nas w sobie nosi. Dla niektórych osób wykonanie go będzie bardzo trudne. Za każdym razem wykonując to ćwiczenie możesz wyobrazić sobie inną osobę. Wykonuj to ćwiczenie raz dziennie przez miesiąc, a przekonasz się, że poczujesz się znacznie lepiej, spokojniej i będziesz życzliwy wobec innych.

Główne zdjęcie: google