„Nie martwcie się o jutro, bo dzień jutrzejszy zatroszczy się o siebie. Każdy dzień ma dosyć swoich kłopotów”.

Nieprzewidziane sytuacje wytrącają cię z równowagi, pozbawiają snu i spokoju. Wyobraźnia podsuwa nieprzyjemne obrazy, powodując, że coraz bardziej zaczynamy się bać i niepokoić.

W takich chwilach zawsze pomaga mi to, co mówił król Salomon:

„To minie”.

Żaden problem nie trwa wiecznie: zarówno ten, który próbujesz rozwiązać od razu, jak i ten, który zostawiasz na później.

Możesz zrezygnować z jakichkolwiek działań ale nie każdy jest gotów podjąć takie ryzyko. Każdy chce stracić jak najmniej.

Buddyści mówią:

„Pamiętaj, że nie otrzymać tego, czego się chce, to czasem wspaniały łut szczęścia”.

Jeśli oczekuje się od ciebie podjęcia określonej decyzji, zrób to z czystym sumieniem. Cesarz rzymski Marek Aureliusz powiedział:

„Rób to, co chcesz zrobić, jednak będzie tak jak powinno być”.

Nie ma potrzeby podejmowania trudnych decyzji, cokolwiek robić, aby tylko zadowolić innych. Świat jest zupełnie inny, więc wszystko będzie tak, jak wymyślił sobie to Wszechświat. Nie denerwuj się, nie próbuj zgadywać.

Nawet jeśli wszystko skończy się dobrze, człowiek będzie czuł się zmęczony i nie będzie miał dosyć energii, by coś jeszcze osiągnąć. Zamartwianie się jest równoznaczne z niepowodzeniem.

Człowiek nie może zapewnić wyników, ale może kierować sobą: wybrać uczciwą drogę.

„Jeśli się boisz, to nie rób tego. Jeśli to robisz, nie bój się. Jeśli już zrobiłeś, nie żałuj!” - Czyngis-chan

Czy słyszałeś kiedyś coś takiego: „Jestem w beznadziejnej sytuacji”?

Wiele osób kpi z tego: jest wyjście, tylko człowiek go nie akceptuje. Każdy chce podjąć szybką decyzję, ale warto pamiętać, że pośpiech potrafi wszystko zepsuć. Nie na darmo w bajkach narodów świata mała myszka mówi: „Kładź się spać. Ranek mądrzejszy od wieczora”.

Z kolei ci, którzy się złoszczą, zazdroszczą i mają inne negatywne emocje, lepiej jest powstrzymać się z podjęciem decyzji.

Decyzje podjęte w nocy tracą swoją moc w świetle dnia.

Sytuacja, która wymaga od nas zdecydowanego działania, wiąże się z różnymi emocjami. Najlepiej jest poświęcić trzy dni na przemyślenia. Nie po to, by spędzić godziny na łamaniu sobie głowy, ale po to, by odpocząć i wrócić do przemyślania w spokoju, podjęcia odpowiedniej decyzji.

„Nie należy czekać na huragan, jeśli za oknem świeci słońce”.

Nie ma pewności, że spotkają cię okoliczności niezależne od ciebie, takie jak zdrada, trudna decyzja, nawet jeśli zdarzają się tego typu rzeczy innym ludziom trzy razy dziennie.

Znam kobiety, które wyszły za mąż za dobrych mężczyzn, jednak nie potrafią ich kochać. Zrobiły to by się ochronić przed zdradą, oraz mężczyzn, gdy uważały, że nadejdzie taki dzień i wydawały mnóstwo pieniędzy na bzdury, albo oszczędzały i nie pozwalały sobie wydać nawet złotówki.

Jeśli przekonasz siebie, że kłopotów nie da się uniknąć, tak właśnie będzie.

Życie to pasmo różnych emocji. Nie zawsze są kiepskie dni. Tsunami może nadejść znienacka. Jeśli jednak będziesz ciągle o tym myśleć, zawsze będzie w pobliżu.

„Nie martwcie się o jutro, bo dzień jutrzejszy zatroszczy się o siebie. Każdy dzień ma dosyć swoich kłopotów”. (Mateusz 6:34)

Główne zdjęcie: esotericblog