Kiedy słyszysz nieprzyjemne słowa skierowane do ciebie, starasz się nie mówić ich do nikogo innego, ponieważ wiesz, jak bardzo mogą zranić. Słowa, które wypowiadamy, mogą przynieść albo coś dobrego albo skrzywdzić. Wiele osób często woli nienawiść i złość, wpuszczając te nieprzyjemne uczucia do swojego życia. Unikaj tego, naucz się być bardziej współczującą osobą. Naucz się stronić od oceniania, gdy nie masz pojęcia jak wygląda cała sytuacja.

Kiedy widzisz wokół siebie biedę, zaczynasz zdawać sobie sprawę, że masz dom (bez względu na to jak mały), łóżko, pieniądze na zakup jedzenia, możliwość uczenia się lub pracę. Pragnienie zostania dobrze sytuowaną osobą nie jest niczym złym. Problem często pojawia się, gdy nie czujesz wdzięczności za to, co masz. Naucz się zauważać otrzymane od życia prezenty, zamiast zliczać swoje problemy.

Kiedy widzisz osobę z ubogiej rodziny lub sierotę, poczuj wdzięczność, że masz rodziców, braci i siostry - że zawsze pomagacie sobie w każdej sytuacji.

Kiedy z upływem lat tracisz przyjaciół, zaczynasz zdawać sobie sprawę, że nie każdy powinien pozostać w twoim życiu na zawsze. Dlaczego? Ponieważ niektórzy ludzie muszą odejść, abyś mógł się dalej rozwijać. I Ty również musisz zniknąć z czyjegoś życia, aby pozwolić tej drugiej osobie na rozwój. Kiedy byliśmy młodzi, dążyliśmy do posiadania wielu przyjaciół. Ale z upływem lat dowiedzieliśmy się, że liczy się jakość, a nie ilość.

Kiedy przechodzisz przez rozstanie w związku, zdajesz sobie sprawę, że nie wszyscy ludzie myślą tak samo jak ty, bez względu na to, jak bardzo tego chciałbyś. Nie należy rozpaczać, smucić się z powodu czasu, zasobów i energii, które poświęciłeś na utrzymanie tego związku. Pozwól tej osobie odejść, aby zrobić miejsce dla innej osoby.

Życie często próbuje cię złamać. Nikt z nas nie może uciec od bólu, którego wszyscy doświadczamy od czasu do czasu w życiu, ale jeśli wyciągniesz ze wszystkiego właściwe wnioski, staniesz się niezniszczalną osobą.

Główne zdjęcie: youtube