Przez ostatnie 50 lat biznesmen niezmiennie robi to samo w godzinach porannych.

Poranek określa na ile będziesz produktywny przez cały dzień. Codzienne poranne rytuały mają bezpośredni wpływ na Twoje samopoczucie i postępy w pracy w ciągu dnia.

Założyciel Grupy Virgin Richard Branson zarobił miliardy dolarów (i wydaje się, że to było jego hobby). Biznesmen uważa, że spora część sukcesu wynika z jego zamiłowania do tego, by budzić się bardzo wcześnie. Przez ostatnie 50 lat biznesmen niezmiennie robi to samo w godzinach porannych.

Branson mówi: „Niezależnie od tego, gdzie jestem, staram się zawsze budzić około 5 rano. Daje mi to szansę na wykonanie ćwiczeń i spędzenie trochę czasu z rodziną – dobrze mnie to nastraja przed zabraniem się za interesy”.

Ale w jaki sposób wczesne budzenie się, aktywność fizyczną i spędzanie czasu z rodziną pomaga mu w osiąganiu celów? Poniżej Branson dzieli się swoimi sekretami.

1. Posiedź sobie w ciszy, pomyśl i zacznij planować.

Efekty pracy każdego człowieka będą bardziej znaczące, jeśli będzie miał czas na przemyślenie swoich priorytetów i stworzenie planu. Branson jest zwykłym człowiekiem i wykorzystuje poranki, aby właśnie to zrobić.

Biznesmen zauważa: „Budzenie się o 5 rano daje mi czas na ustalenie priorytetów i efektywne zaplanowanie dnia. Uważam, że to doskonały moment by przejrzeć maile, zanim reszta świata się obudzi. Daje mi to szansę na spokojne rozpoczęcie dnia”.

2. Rozwijaj swoją pasję.

Pasja wpływa na produktywność, ale co decyduje o samej pasji? Niezależnie od Twojej odpowiedzi, Branson wierzy, że będziesz miał więcej czasu na swoje pasje, jeśli postanowisz budzić się wcześniej.

Miliarder mówi: „Sport, czytanie, spotkania towarzyskie i pozytywne spojrzenie wpływają na mózg. Pasja jest kolejnym ważnym czynnikiem mającym na celu wspieranie koncentracji. Pasja emanuje energią i jest niezbędna przy podejmowaniu czasochłonnych i trudnych decyzji biznesowych”.

3. Jak najlepiej wykorzystaj swój czas.

Na koniec Richard podkreśla, że nasz czas na ziemi jest ograniczony. Dlaczego więc nie wykorzystać go jak najlepiej, aby uzyskać maksymalną produktywność i radość z życia? Sen nie pomoże ci cieszyć się z każdego dnia.

Branson twierdzi: „Nasze życie nie jest próbą generalną, więc musimy żyć każdym dniem. Nie trzeba chyba dodawać, że dni pełne ciekawych zajęć będziemy wspominać znacznie częściej niż te, kiedy mogliśmy dłużej pospać”.

Główne zdjęcie: youtube