Bardzo często można usłyszeć od młodych dziewczyn, że są w związku partnerskim. Dla starszego pokolenia to jest niezrozumiałe. Kiedyś nie było czegoś takiego, albo związek małżeński, albo nic. Obecnie pary mogą mieszkać razem, wychowywać dzieci, ale nie być w związku małżeńskim. Tym bardziej jeszcze mniej osób decyduje się na ślub kościelny.

Pytanie tylko, jak się postrzega konkubinat. Wszyscy rozumieją, że w związku partnerskim chodzi o to, że dwie osoby mieszkają razem i tyle, czyli nic poważnego.

Do tego namawiają mężczyźni, którzy z różnych powodów nie chcą wziąć na siebie odpowiedzialności. Oczywiście, gdy nie jest zawarte małżeństwo, mężczyźni mogą łatwo wywinąć się z takiego związku, nie zważając na posiadanie wspólnych dzieci, długów czy obietnic. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Niektóre dziewczyny dają się nabrać na taką sztuczkę i myślą, że taki związek partnerski w pewnym momencie skończy się związkiem małżeńskim. Ta sztuczka powoduje, że dziewczyny zgadzają się na pewne rzeczy. Tacy mężczyźni zapewniają, że jeśli będą się dobrze zachowywać, to w zamian mogą dostać pożądany pierścionek.

Natomiast często się zdarza tak, że pojawiają się różne wymówki, na przykład, że to jeszcze nie czas, że załatwienie formalności jest uciążliwe, że za mało pieniędzy itd. Ach, ci cwaniacy! Lepiej natychmiast po usłyszeniu tych słów odwrócić się i odejść. Prawdziwy mężczyzna potrafi dotrzymać słowa.

Oczywiście zdarza się też, że taki związek odpowiada nie tylko mężczyźnie, ale i kobiecie, która zdaje sobie sprawę z braku odpowiedzialności i zgadza się na taki układ.

Jednak najczęściej jest tak, że dziewczyny marzą o pięknym weselu. Bardzo się przywiązują do swojego partnera, uważając go za najbliższą i najważniejszą osobę w swoim życiu, co z kolei jest wykorzystywane przez mężczyzn.

Należy zdawać sobie sprawę, że konkubinat nie gwarantuje zawarcia ślubu. Związek małżeński to załatwienie niezbędnych formalności w urzędzie stanu cywilnego.

Będąc w związku partnerskim należy pamiętać, że kobiety w pewnym sensie są sprawdzane. Jednak jest to związek niezalegalizowany prawnie. Bardzo ważne o tym pamiętać, szczególnie w przypadku osób, które mają wspólne dzieci lub zobowiązania.

Oczywiście będąc w związku partnerskim nie należy ciągle myśleć o tym, że on nagle odejdzie lub oszuka, ale warto przyjrzeć się temu, jak wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Są osoby, które tworzą poważny i szczęśliwy związek, którym związek partnerski wcale nie przeszkadza - niektóre znane osoby są tego przykładem.

Jednak chciałabym zwrócić jeszcze uwagę na to, że konkubinat i związek małżeński różnią się od siebie, trzeba pamiętać o tym, zwracać uwagę na siebie i swoje pragnienia, zrozumieć ciężar odpowiedzialności za swoje czyny i naprawdę ufać swojemu partnerowi.

Jednak z upływem lat wszystko może się zmienić. Nie można wierzyć tylko słowom, trzeba zwracać uwagę na czyny. Związek małżeński jest uważany za doskonałe potwierdzenie swojego zaangażowania i odpowiedzialności.

Dlatego zaleca się, aby przed wspólnym zamieszkaniem dowiedzieć się od partnera o jego stosunku do małżeństwa i dzieci. Dzięki temu można uniknąć zmarnowanego czasu, energii i niepotrzebnych oczekiwań.

Główne zdjęcie: youtube