Dziękuję za kłamstwo, ponieważ dzięki temu dowiedziałam się, czym jest prawda.

Dziękuję, że tak łatwo zrezygnowałeś ze mnie. Nauczyłeś mnie walczyć o siebie.

Dziękuję za to, że uważałeś, że nigdy nie będę dla Ciebie wystarczająco dobra. Gdyby nie to, że ciągle mnie krytykowałeś i odrzucałeś, nie wytrwałabym i nie znalazła odwagi i siły, by ruszyć dalej ze swoim życiem.

Dziękuję, że nie czekałeś na mnie. Dziękuję, że odepchnąłeś, sprawiłeś, że wybrałam lepszą drogę, która doprowadziła mnie do wspaniałych ludzi. Zaakceptowali i uwierzyli we mnie. Dziękuję, że zachowałeś się właśnie w ten sposób - sprawiłeś, że odeszłam na dobre. Nauczyłam się nie oglądać za siebie.

Dziękuję za kłamstwo, ponieważ dzięki temu dowiedziałam się, czym jest prawda. Dziękuję że zostawiłeś mnie, ponieważ dzięki temu zaczęłam wszystko od nowa, znalazłam lepszą drogę i zostawiłam przeszłość, której kiedyś byłeś częścią.

Dziękuję, że sprawiłeś, że uwierzyłam, że trudno mnie pokochać. Dziękuję za to, że przy Tobie zaczęłam czuć się niegodną, bo dzięki temu w końcu nauczyłam się dostrzegać swoją wartość. Nauczyłeś mnie, jak wybierać siebie. Przy Tobie nauczyłam się, że bez względu na to, jak trudną osobą jestem, mimo wszystko zasługuję na miłość. Zasługuję na akceptację i miłość, niezależnie od wszystkich moich wad.

Dziękuję, że mnie zostawiłeś, kiedy cię potrzebowałam. Dziękuję, że mnie zawiodłeś, kiedy myślałem, że jesteś moim wsparciem. Dziękuję, że zamknąłeś drzwi, kiedy zapukałam.

Nauczyłeś mnie tego, jak przetrwać, polegać tylko na sobie i znaleźć swoje szczęście z dala od Ciebie. Uświadomiłeś mi, że moje poczucie własnej wartości nie powinno zależeć od tego, jak mnie traktujesz. Zachęciłeś mnie do uwierzenia, że mam siłę, by zmienić siebie i swoje życie.

Uśmiecham się, bo to, co uważałeś za tragiczne zakończenie, okazało się moim szczęśliwym początkiem.

Główne zdjęcie: youtube