Ludzie przychodzą i odchodzą z naszego życia z wielu powodów. Zdarza się, że nie mówią nam o tych powodach, ale nie zawsze oznacza to, że dzieje się tak z powodu tego, że zrobiłeś coś złego. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, dlaczego ktoś, kogo kochałeś, odszedł bez żadnego wytłumaczenia, wiedz, że nie każdy odchodzi z twojego powodu.

Ludzie odchodzą, jeśli przypominasz im o pewnej części ich historii, która jest dla nich zbyt bolesna, by na nią patrzeć. Czasami pojawiamy się w niewłaściwym rozdziale czyjegoś życia. I nie każdy jest gotowy, aby przetrwać całą historię. Niektórzy ludzie zamykają te rozdziały, ponieważ ich życie nie układa się tak, jak by tego chcieli. W ten sposób zmuszają siebie do odejścia od dobrych ludzi. Czasami jesteś tą dobrą osobą w niewłaściwym rozdziale czyjegoś życia.

Ludzie odchodzą, gdy popadają w rutynę. Zapominają o tych, którzy pomogli im kiedyś, którzy byli przy nich bez względu na wszystko. Miłość do kogoś nie jest słabością, czyż nie? Miłość do kogoś, nawet jeśli ta osoba przestała odpowiadać na twoje SMS-y i odbierać telefon, nie sprawia, że jesteś zdesperowany. Pamiętaj jednak, że możesz przestać starać się uczynić kogoś częścią swojego życia, jeśli ta osoba nie chce pokazać, że jesteś częścią jej życia.

Ludzie odchodzą, ponieważ chcą, abyś o nich zapomniał, zamiast patrzeć na ich złe cechy. Nie chcą być bezbronni, otworzyć się przed kimś. Boją się, że nie będziesz w stanie pokochać ich takimi, jakimi są.

Ludzie znikają, gdy bardzo się zmieniają i nie są już tacy sami jak kiedyś. Kiedy nie mają odwagi się do tego przyznać, po prostu przestają z tobą rozmawiać. Myślą, że się nie rozwijasz. Ale każdy się rozwija. Związki również mogą się rozwijać i ewoluować.

Pozwól im odejść, ponieważ czasem jest to najlepszy prezent, jaki możesz dać zarówno im, jak i sobie.

Ludzie odchodzą odczuwając wstyd. Odchodzą w strachu. Uciekają. Ukrywają się. Nie zawsze są wystarczająco odważni, by udzielić ci odpowiedzi, na które zasługujesz. Pozwól im odejść, ponieważ czasem jest to najlepszy prezent, jaki możesz dać zarówno im, jak i sobie.

Pamiętaj, że to nie ludzie, którzy cię opuszczają, definiują cię, ale ludzie, którzy decydują o pozostaniu z Tobą.

Główne zdjęcie: youtube