Rodzina łączy w sobie miłość, wzajemne wsparcie i pomoc. Należy dbać o swoją rodzinę i nie pozwalać innym wtrącać się w swój związek.

Mąż i żona muszą szanować siebie nawzajem.

Wybierając sobie partnera, zastanów się, czego szukasz w mężczyźnie, kim może się dla ciebie stać. Jeśli szukasz kochanka i zapominasz o tym, że komunikacja z partnerem jest bardzo ważna, to nie oczekuj, że będziecie rozmawiać na ważne tematy.

Jeśli szukasz przyjaciela, to niekoniecznie będzie on bogaty.

Przy wyborze partnera dobrze się zastanów! Zastanów się nad swoim wyborem - co właściwie wybierasz, decydując się na tę osobę?

Im więcej rozumiesz na temat tego, czego szukasz przy wyborze partnera życiowego, tym mniej niespodzianek i rozczarowań będzie w przyszłości.

Żona nie powinna mieć żadnych tajemnic przed mężem, którymi dzieli się z innymi, ani mąż nie powinien mieć żadnych tajemnic przed żoną, o których mówi osobom postronnym.

W przeciwnym razie inni ludzie będą ważniejsi.

Sekrety matki i córki niszczą relację z mężem. Spotkania z koleżankami wprowadzają napięcie w rodzinie. Powinnaś o tym wiedzieć.

Co należy zrobić? Zastanów się, zanim zaczniesz komuś mówić o swoich sekretach. Pomyśl o tym, jak sprawić, by twój związek był taki, byś nie chciała mówić o swoich sekretach nikomu poza najbliższą ci osobą. Zastanów się, jak sprawić, by twój mąż uważał tak samo. Abyś była dla niego najważniejszą osobą, z którą może o wszystkim porozmawiać.

W przeciwnym razie, po co mielibyście być razem, skoro wszystkie ważne sprawy i sekrety omawiacie z kimś innym?

Nie należy mówić o wadach męża innym ludziom, tak samo jak nie należy mówić o wadach żony innym ludziom.

Nie próbuj się usprawiedliwiać, jeśli podczas kłótni ciągle przypominasz o wszystkich wadach swojego męża.

Przypomnij sobie, w jaki sposób wybrałaś swojego męża. Czy on był najlepszą osobą? A może wybrałaś go przypadkowo?

Jeśli był najlepszy, to jesteś odpowiedzialna za to, że teraz nie jesteś z nim szczęśliwa. Kobieta ma wpływ na mężczyznę. Możesz wpłynąć na niego, by chciał zmienić się i być dla ciebie najlepszy. Można też wszystko zepsuć.

Jaki masz na niego wpływ? Nie wiesz? Natychmiast się dowiedz! Tworzysz bombę zegarową - masz wpływ, ale nie wiesz jaki. Dzięki swojemu wpływowi możesz uwolnić diabła (nie są to najlepsze cechy) i nawet tego nie zauważysz.

Miej wpływ na to, by miał w sobie więcej tego, co dobre, kreatywne, konstruktywne i pełne szacunku. Będzie ci za to wdzięczny.

Małżonkowie nigdy nie powinni pozwalać sobie na żarty, które mogłyby zranić uczucia drugiej osoby.

Mąż i żona nigdy nie powinni nawet żartobliwie narzekać na siebie nawzajem komuś, kogo znają, ponieważ takie pozornie nieszkodliwe przekomarzanie się przyniesie im jedynie kłopoty.

Nie zdradzajcie się nawzajem, mówiąc całemu światu o swoich wadach.

W takim razie należy zwrócić uwagę na siebie. Zmieniając siebie możesz zmienić drugą osobę.

Rodzina jest światłem, lustrem, w którym widzimy nasze odbicie.

Nie pozwól nikomu mówić źle o twoim mężu i nigdy nie upokarzaj go.

Pamiętaj, że gdy tylko otworzysz usta, by poskarżyć się komuś na swojego męża, otwierasz bramę, przez którą zło (destrukcyjna, negatywna energia) przeniknie do twojej rodziny.

Czy masz przyjaciółki, które nie wyszły za mąż i przychodzą do twojego domu? Pomyśl o tym, co przynoszą ze sobą... Człowiek jest z natury słaby, ma tendencję do tego, by zazdrościć innym szczęścia.

Zazdrość innych ludzi niszczy rodzinę.

Nie chwal się swoim szczęściem.

Lepiej milczeć i słuchać innych. Chroń swój związek przed innymi ludźmi, przed tym, czego nie możesz kontrolować - dyskusjami o tobie i twoim mężu podczas waszej nieobecności.

Przyjaciele i znajomi nie powinni wtrącać się w twoje życie rodzinne.

Kiedy coś doradzą, odejdą, aby zająć się swoimi sprawami, a ty będziesz eksperymentować, postępując zgodnie z ich radami.

To, co jest dobre dla innych, może być złe dla Twojej rodziny. Bądź ostrożna.

Słuchaj swojego serca, podążaj za nim, weź odpowiedzialność za to, co się dzieje w twoim domu.

Małżonkowie powinni być przekonani, że należą wyłącznie do siebie nawzajem, co daje im poczucie wolności, spokoju i zaufania.

Łatwiej jest radzić sobie z trudnościami we dwoje niż w pojedynkę. Właśnie dlatego jesteście razem. Powinniście sobie ufać. Nie należy oszukiwać.

Gdy zaczniesz się kłócić, pamiętaj, czego chcesz najbardziej - być szczęśliwą czy mieć rację. Posiadanie racji uszczęśliwi cię na krótką chwilę. Powstrzymaj się od chęci posiadania racji, chroń swoje szczęście.

Związek, w którym panuje pokój i harmonia - co może być ważniejszego w tym niespokojnym świecie?

Jeśli dążysz do jedności, to należy zapomnieć o wszelkich nieporozumieniach, dzięki czemu w rodzinie zapanuje miłość.

Całkiem możliwe, że na początku waszej wspólnej drogi będziesz musiała ciężej pracować, aby dbać o jedność, aby poczuł tę wartość i dobrowolnie stanął w jej obronie.

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że jedność małżeńska jest podstawą szczęścia. Kiedy on zmusza cię do jedności, możesz uznać to za naruszenie twoich praw i ograniczenie twojej wolności. Nie spiesz się z tym, by się obrażać i walczyć z osobą, którą wybrałaś na swojego towarzysza. Najpierw zrozum, czym jest wolność w rodzinie, czym jest jedność i jaka jest jej wartość.

To sztuka, którą nie każda kobieta potrafi opanować. Trzeba się jej nauczyć.

Mąż i żona muszą pamiętać, że mogą iść naprzód bez skazywania się na nieszczęśliwe życie z powodu pojawiających się sprzeczności.

Ci, którzy pozwalają nawet na drobne nieporozumienia, wpuszczają do swojego domu złe siły (destrukcyjną, niszczycielską energię).

Dbaj o swój dom i związek.

Zło pojawia się w naszym życiu tylko za pośrednictwem innych ludzi, gdyż pozwalamy na to. Dbaj o siebie, rozwijaj się, pracuj nad sobą, pozwól mądrości, dobru i szczęściu wejść do Twojego życia.

Główne zdjęcie: youtube