Mam dwie przyjaciółki. Jedna zawsze ma wokół siebie wielu adoratorów, a druga jest zawsze sama. Bez względu na to, jak usilnie ta pierwsza próbowała przedstawić swoich adoratorów tej drugiej, nic z tego nie wychodziło. Mężczyźni w pobliżu samotnej kobiety nie chcieli przebywać, jakby istniało jakieś niewidzialne pole magnetyczne. Co to jest? Los? Karma?

Zanim zdiagnozujesz u siebie depresję i niską samoocenę, upewnij się, że nie otaczają cię idioci. Zygmunt Freud

Ale jeśli przyjrzeć się bliżej wszystkim tym bohaterom, można dojść do wniosku, że nie pasują do siebie. Nikt nie potrzebuje takich mężczyzn. Kobieta woli pozostać samotna, gdyż „nie sztuką jest mieć byle kogo, by tylko nie być samemu”.

Nie pozwoli na to, by ktoś ją wykorzystywał, nie będzie utrzymywać zarówno jego, jak i całą jego rodzinę, nie będzie słuchać wszystkiego, co on chce jej powiedzieć, nie zgodzi się na przelotny związek.

Właśnie o to chodzi, a nie o karmę czy o to, że ktoś ma trudny charakter.

Takiej kobiecie naprawdę łatwiej jest znaleźć wspólny język z psem czy kotem, niż próbować dostosować się do nieodpowiedniego mężczyzny i jego zainteresowań. Nieświadomie lub celowo odpycha tych, którzy nie chcą budować poważny związek, wolą zabrać zasoby i możliwości, ale nie chcą dawać od siebie nic. Lepiej robić karierę, wyspać się lub poczytać...

5 cech silnej kobiety, która odpycha od siebie słabych mężczyzn

Kobiety nie są silne od urodzenia, one się takimi stają. Dzięki rodzinie, dobremu wychowaniu lub wykształceniu. Bądź dzięki doświadczeniu, poradzeniu sobie z wieloma wyzwaniami.

Pierwsza cecha

Silna osobowość nigdy nie narzeka na życie. Nie dlatego, że jest szczęściarą, ale dlatego, że ma takie cechy jak rozwaga, ostrożność i przezorność. W filmie bohaterka spotyka na ulicy bezdomnego mężczyznę, karmi go, ubiera, przedstawia swoim znajomym, a on okazuje się być milionerem, który stracił pamięć i nosi ją całe życie na rękach, zabiera na wakacje, ale w życiu w 99% przypadków okaże się zwykłym łajdakiem, który nie omieszka skraść wszystkie cenne rzeczy z mieszkania swojej wybawicielki.

Życie nie jest czymś, co się przytrafi. Życie jest tym, co tworzymy. Narzekanie na życie to akceptowanie swojej bezsilności.

Druga cecha

Silna kobieta nie daje drugiej szansy.

Po pierwsze, nie będzie stawiać żadnych warunków, nie będzie ci narzucać tego, jak masz się przy niej zachowywać, co możesz powiedzieć, a czego nie. Robi to, aby zobaczyć jaką naprawdę jesteś osobą.

Po drugie, nie będzie nikogo idealizować. Nie będzie oceniać po słowach lecz po czynach.

Zrywa z tymi, którzy nie wiedzą, jak się zachować, dotrzymać słowa, spełnić obietnice. Tak naprawdę ta kobieta może dać ci drugą szansę. Ale ona już nie należy do ciebie.

Trzecia cecha

Silna kobieta lubi prostotę: we wnętrzu, w ubraniach, w słowach, w jedzeniu. Aby czuć się szczęśliwa, nie musi pić najlepszych win i jeść ekskluzywnej czekolady. Chodzi o to, by zobaczyć wewnętrzny świat człowieka.

Ciągle szukasz siły i pewności siebie, ale zapominasz, że warto poszukać ich w sobie. Zygmunt Freud

Czwarta cecha

Ona nie będzie rozwiązywać twoich problemów. Nie dlatego, że Cię nie kocha, ale dlatego, że mężczyzna musi być odpowiedzialny za swoje czyny. Albo dostać pstryczka w nos od losu, by wyciągnąć pewne wnioski.

Piąta cecha

Silna kobieta nie toleruje ignorancji i kłamstwa. Nie marnuje swojego cennego czasu na bezużyteczne kłótnie, niekończące się rozmowy filozoficzne, nie odpowiada chamstwem na chamstwo. Wie, jak produktywnie spędzić czas i dobrze go wykorzystać.

Ignorancja to wybór między tym, by się czegoś nauczyć, a tym, by się tego nie robić. Silna kobieta nie będzie mogła dawać swoim dzieciom przykładu kogoś, kto popełnia trzy błędy w jednym słowie, nie zna najważniejszych wydarzeń historycznych.

Główne zdjęcie: youtube